Медичний заклад вторинного рівня
м. Калуш, вул. Медична, 6

Фізіотерапевтичне відділення

Відділення функціонує з 1985 р. У відділенні працюють лікар-фізіотерапевт вищої категорії, медичні сестри з фізіотерапії першої та вищої категорії, медичні сестри з масажу вищої категорії та медичні сестри з лікувальної фізкультури.

У відділенні є повний спектр фізіотерапевтичних послуг: електролікування, світлолікування, магнітотерапія, лазеротерапія, ультразвукова терапія, аерозольтерапія, мікрохвильова терапія, високочастотна терапія, гідротерапія, озокеритолікування, лікувальна фізкультура, кінетотерапія, лікувальний масаж.

Специфіка фізіотерапевтичного відділення стаціонару КНП «Калуська ЦРЛ» в ранній реабілітації (біля ліжка хворого з перших днів хвороби), а також пізня реабілітація з використанням всіх методів реабілітації.

На сучасному етапі практичної медицини фізіотерапевтичні методи лікування займають важливе місце і є невід’ємною та важливою складовою сучасної медицини та цілеспрямованих програм медичної реабілітації. Фізіотерапевтичні методи лікування застосовуються самостійно, комбіновано та у поєднанні з медикаментозною терапією для лікування широкого спектру захворювань терапевтичного та неврологічного профілю, при травмах м’яких тканин та переломах кісток, захворюваннях ЛОР-органів, судин, шкіри, гінекологічних та урологічних захворюваннях як у гострій стадії захворювання, так і на етапі видужування та реабілітації.

У комплексному лікуванні хворих з гострими захворюваннями хронічних процесів, наслідками травматичних ушкоджень фізіотерапія часто відіграє провідну роль. Як правило, методи фізіотерапії використовуються в комплексі з іншими методами лікування, проте у деяких випадках вони можуть бути основними методами лікування. Дослідження і аналіз досвіду використання фізіотерапії показують, що її методи дозволяють зменшити кількість використання ліків, призначати їх у нижчих дозах, скоротити тривалість курсу лікування.

При використанні фізіотерапевтичних методів відсутня побічна дія. Завдяки покращанню трофіки тканин, кровообігу, а також опірності всього організму застосування фізіотерапії сприяє швидшому одужанню пацієнта.

Фізіотерапевтичним методам лікування притаманна післядія – позитивні ефекти зберігаються від декількох тижнів до 2-4 місяців після закінчення лікування.

Використання фізичних методів дозволяє: скоротити строки лікування багатьох захворювань; провести профілактику рецидивів і ускладнень захворювання; підвищити ефективність призначеної медикаментозної терапії.

Крім того, перевагами фізіотерапевтичних методів лікування є безпечність (неінвазивність, безболісність, відсутність побічних ефектів при правильному їх застосуванні), відсутні синдроми залежності та відміни, не характерні алергійні реакції.

Методи фізіотерапевтичного впливу, як спосіб оздоровлення, можна застосовувати при багатьох захворюваннях при відсутності протипоказань. У тому числі: больовий синдром; хвороби опорно-рухової системи; запальні хвороби суглобів; реабілітація після перенесених травм і операцій; бронхо-легеневі захворювання; захворювання нервової системи; отоларінгологічні захворювання; гінекологічні захворювання; захворювання шлунково-кишкового тракту; офтальмологічні захворювання, ревматологічні захворювання та багато інших.