Медичний заклад вторинного рівня
м. Калуш, вул. Медична, 6

Ендокринологічне відділення

Ендокринологічне відділення функціонує з 2002 р. Розраховане на 40 ліжок (20 ендокринологічних та 20 гастроентерологічних). Допомогу надають 2 лікаря-ендокринолога, 2 лікаря-гастроентеролога та медичні сестри.

У відділенні лікарями-ендокринологами проводиться сучасна діагностика та лікування захворювань ендокринної системи: цукровий діабет тип 1, тип 2, інші типи; ускладнення цукрового діабету (кетоацидоз, гіпоглікемічні стани; синдром діабетичної стопи, нефропатія, ретинопатія, нейропатія); вагітність у хворих на цукровий діабет; патологія щитоподібної та прищитоподібних залоз; гіпоталамо-гіпофізарні захворювання; патологія наднирників; ожиріння, метаболічний синдром. Також у відділенні працює школа самоконтролю хворих на цукровий діабет.

Лікарі-гастроентерологи надають допомогу пацієнтам із складною гастроетерологічною патологією: підгостра на ускладнення виразкової хвороби шлунку та ДПК; виразкова хвороба шлунку та ДПК при наявності супутньої патології; проведення антихелікобактерної терапії при підвищеному ризику винекнення алергічних реакцій; гастроезофагальна рефлюксна хвороба, ускладнений перебіг; хронічний панкреатит в стадії загострення; псевдотуморозний панкреатит; виражені клінічні прояви зовнішньосекреторної недостатності підшлункової залози; хронічний активний гепатит: автоімунний, вірусний; цироз печінки в стадії декомпенсації; первинний біліарний холангіт; хвороба Вільсона Коновалова; неспецефічний виразковий коліт в стадії загострення; хвороба Крона в стадії загострення; ентеропатії невідомої етіології, ферментопатії; дивертикулярна хвороба; функціональні захворювання шлунку та кишковика при неефективному первинному лікуванні.

Для діагностики та лікування хворих застосовуються такі сучасні методики: визначення гормонів крові (гіпофізу, щитоподібної залози, наднирників, статевих залоз), глікозильованого гемоглобіну та мікроальбумінурії; комп’ютерна та магніто-резонансна томографія, ультразвукова діагностика щитовидної залози, наднирників; лазеротерапія, озонотерапія, ГБО; експрес-аналіз на визначення показника цукру в крові – за допомогою глюкометрів та в сечі – за допомогою тест-смужок.

Для пацієнтів доступні новітні лабораторні та інструментальні методи діагностики захворювань шлунка, підшлункової залози, печінки, кишечника. За допомогою ендоскопічного обладнання лікарі-ендоскопісти можуть проводити лікувальні маніпуляції, такі як: видалення сторонніх тіл з верхніх відділів шлунково-кишкового тракту, ендоскопічна зупинка кровотечі шлунка і дванадцятипалої кишки. А також швидкий уреазний тест на виявлення Helicobacter pylori – бактерії, здатної викликати виразку шлунка,виразки або ерозії дванадцятипалої кишки, ерозивний гастрит, гастродуоденіт, а також призвести до виникнення злоякісних захворювань органів шлунково-кишкового тракту. За бажанням пацієнта, обстеження стравоходу, шлунка, дванадцятипалої кишки і товстого кишечника (колоноскопію) можна провести без болю та неприємного відчуття в медикаментозному сні (під анестезією).

Белей Лідія Ігорівна
Белей Лідія Ігорівна

Районний лікар-гастроентеролог

Зелик Галина Миколаївна
Зелик Галина Миколаївна

Лікар-ендокринолог, завідувач ендокринологічного відділення