Медичний заклад вторинного рівня
м. Калуш, вул. Медична, 6

Пологовий будинок

Акушерсько-гінекологічна допомога жіночому населенню надається структурним підрозділом «Пологовий будинок» КНП «Калуська ЦРЛ», в структуру якого входить жіноча консультація та гінекологічне відділення.

Основними принципами акушерсько-гінекологічної допомоги є систематичний та кваліфікований, в рівній мірі доступний в селах та місті лікарський та фельдшерський профілактичний нагляд за жінками, своєчасна діагностика і лікування акушерської та гінекологічної патології, широка інформаційно-просвітницька робота з питань репродуктивного здоров’я, планування сім’ї, підготовки вагітних до пологів, використання сучасних перинатальних технологій при веденні вагітності та пологів.

Акушерсько-гінекологічна допомога жіночому населенню надається 30 лікарями акушер-гінекологами, з яких 4 мають вищу кваліфікаційну категорію, першу – 17, другу – 6, 3 – сертифікат спеціаліста.

Пологовий будинок КНП «Калуська ЦРЛ» розгорнутий на 95 ліжок, з них 40 – гінекологічні ліжка, 40 – акушерські ліжка і 15 – палати патології вагітних.

В середньому в пологовому будинку КНП «Калуська ЦРЛ» народжується 1200-1500 немовлят за рік, з них – 25-30% іногородніх.

Пологовий будинок КНП «Калуська ЦРЛ» працює за сучасними європейськими протоколами. Йому надано звання «Лікарня доброзичлива до дитини». Калуський пологовий будинок має сертифікат «Чиста лікарня безпечна для пацієнта».

У пологовому будинку КНП «Калуська ЦРЛ» використовуються ефективні методи лікування акушерської та гінекологічної патології. Майбутніх батьків чекають індивідуальні пологові зали. Створено комфортабельні палати з усіма зручностями для сумісного перебування родини. Майбутні мами оточені подвійною турботою і увагою, як з боку персоналу, так і з боку своїх рідних і близьких. Проводяться сімейні та партнерські пологи за участю майбутніх батьків, що дозволяє процесу народження дитини проходити з позитивними емоціями, в обстановці максимально наближеній до домашньої.

У відділенні патології вагітних затишні просторі палати, чуйний кваліфікований персонал. Проводяться заняття з майбутніми мамами з підготовки до партнерських і сімейних пологів з демонстрацією тематичних відеофільмів. У пологовому будинку є кабінет функціональної діагностики, де на сучасному апараті УЗД визначається стан малюка, разом з Вами послухають і запишуть серцебиття плоду на кардіотокографі експертного класу, діагностують можливі відхилення в роботі плаценти за допомогою доплерометрії. Цілодобова лабораторія дає можливість проводити комплексне динамічне спостереження за станом вагітних. Пологовий будинок оснащений всім необхідним сучасним медичним обладнанням для надання невідкладної медичної допомоги будь-якого ступеня складності вагітній, роділлі, породіллі та новонародженому.

Телефон для довідок: 050 970 57 28

Гінекологічне відділення

Гінекологічне відділення структурного підрозділу «Пологовий будинок» на базі КНП «Калуська ЦРЛ» надає цілодобову, якісну, невідкладну медичну допомогу жінкам з гострими і хронічними захворюваннями, які скеровуються в лікарню медичними установами, доставляються каретами невідкладної допомоги або звертаються самостійно.

На базі відділення розгорнуто 40 ліжок. У відділенні працює 31 медичний працівник, з них: 9 лікарів, 10 медичних сестер, 12 молодших медичних працівників.

Лікарі відділення це колектив професіоналів високого рівня, які весь час знайомляться з усіма новинками зі світу медицини, є учасниками багатьох конференцій, з’їздів і майстер-класів.

У відділенні надається в повному обсязі планова та ургентна оперативна гінекологічна допомога. Проводиться терапевтичне лікування гінекологічних захворювань, що відповідає протоколам надання медичної допомоги в Україні. На сучасному професійному рівні проводяться діагностично-лабораторні обстеження гінекологічних захворювань. Даний перелік медичних послуг здійснюється на сучасній апаратурі.

Можна виділити такі основні захворювання і стани, при яких проводиться оперативне лікування в гінекологічному відділенні: кісти і пухлини додатків матки (серозна, дермоїдна кіста, паратубарна/параоваріальна кіста, фіброма яєчника і маткової труби); лейоміома матки; ендометріоз (при вираженому больовому синдромі, ендометріоїдних кістах яєчника, ендометріозі тіла матки);  патологічні процеси порожнини матки (гіперплазія ендометрія поліпи); опущення і випадіння статевих органів, нетримання сечі; аномалії (пороки) розвитку жіночих статевих органів (прегородки в порожнині і піхві); синдром полікістозних яєчників; беспліддя.

Жіноча консультація

Фахівці жіночої консультації ведуть диспансерне спостереження вагітних і гінекологічних хворих.

У консультації працюють 13 лікарів акушерів-гінекологів, з них 10 лікарів обслуговують дільниці:

 • І дільниця – Матковська Ярослава Олександрівна, лікар першої кваліфікаційної категорії, стаж роботи 41 рік (кабінет 4).
 • ІІ дільниця – Угринчук Галина Анатоліївна, лікар першої кваліфікаційної категорії, стаж роботи 21 років (4).
 • ІІІ дільниця – Жабчук Оксана Анатоліївна, лікар першої кваліфікаційної категорії, стаж роботи 10 років (кабінет 16).
 • IV дільниця – Солонична Оксана Михайлівна, лікар першої кваліфікаційної категорії, кандидат медичних наук, стаж роботи 35 р. (кабінет 16).
 • V дільниця – Шнайдер Надія Михайлівна, лікар другої кваліфікаційної категорії, стаж роботи 11 р. (кабінет 12 ).
 • VI дільниця – Когут Наталія Степанівна, лікар вищої кваліфікаційної категорії, стаж роботи 9 р. (кабінет 19).
 • VII дільниця – Квятковська Галина Миколаївна, лікар першої кваліфікаційної категорії, стаж роботи 31 р. (кабінет 5).
 • VIII дільниця – Паньків Ірина Євгенівна, лікар-стажер  (кабінет 5).
 • IХ дільниця – Багриновська Ольга Володимирівна, лікар вищої кваліфікаційної категорії, стаж роботи 25 р. (кабінет 17).
 • X дільниця – Морис Богдан Васильович, лікар першої кваліфікаційної категорії, стаж роботи 16 р. (кабінет 17).

Спеціалізований прийом проводиться у кабінетах:

 1. Кабінет завідуючої жіночої консультації – Терещенко Лідія Григорівна, лікар вищої кваліфікаційної категорії, стаж роботи 27 років (кабінет 15)
 2. Кабінет патології шийки матки – Мельничук Інна Андріївна, лікар вищої кваліфікаційної категорії, стаж роботи 21 р. (кабінет 19)
 3. Кабінет ендокринологічної гінекології – Василів Наталія Іванівна, лікар вищої кваліфікаційної категорії, стаж роботи 27 р. (кабінет 12)
 4. Кабінет ультразвукової діагностики – Якимів Степан Зеновійович, лікар вищої кваліфікаційної категорії, стаж роботи 23р. (кабінет 7)
 5. Школа відповідального батьківства, де щодня проводяться заняття по підготовці вагітних до пологів та грудного вигодовування (кабінет 8).

Прийом проводиться за попереднім записом.

Яців Володимир Анатолійович
Яців Володимир Анатолійович

Лікар-акушер-гінеколог

Максим’як Ірина Іванівна
Максим’як Ірина Іванівна

Лікар-акушер-гінеколог

Овчар Марія Романівна
Овчар Марія Романівна

Лікар-акушер-гінеколог

Григорів Леся Богданівна
Григорів Леся Богданівна

Завідувач акушерсько-фізіологічного відділення

Тимків Наталія Василівна
Тимків Наталія Василівна

Завідувач відділу новонароджених

Тимків Микола Степанович
Тимків Микола Степанович

Начальник пологового будинку