Медичний заклад вторинного рівня
м. Калуш, вул. Медична, 6

Проведення коронарографії

Проведення коронарографії

Коронарографія – дослідження, яке допоможе встановити ступінь ураження судин, і, якщо необхідно, встановити покази для оперативного відновлення прохідності судин. Це «золотий стандарт» в діагностиці ішемічної хвороби серця.

Як проводиться коронарографія?

Коронарографія – малотравматичний метод, який добре переноситься пацієнтами, процедура відбувається без розрізу, під місцевим наркозом, а при радіальному доступі (через судини на руці) через кілька годин пацієнт може вставати з ліжка. Процедура дозволяє достовірно оцінити наявність звужень в коронарних артеріях і найголовніше, оцінити їх ступінь, вибрати оптимальну подальшу тактику лікування: медикаментозна терапія, черезшкірне коронарне втручання (стентування) або шунтування (операція на серці).

Стентування коронарних артерій

При наявності сприятливої анатомії і показань виконується балонна ангіопластика або стентування – ендоваскулярний метод лікування ішемічної хвороби серця , що полягає в роздутті звуженої судини спеціальним балоном або в постановці стента, який відновлює просвіт коронарної артерії . Стент представляє собою маленький внутрішньосудинний каркас.

Постановка стента

Показання до процедури

  • Гострі стани при інфаркті міокарда (перші години розвитку).
  • Стенокардія різних видів, у тому числі після операції коронарного шунтування.
  • Діагностована безсимптомна ішемічна хвороба.
  • Діагностована ішемічна хвороба в залежності від відсотка звуження і наявності симптоматики – за висновком лікаря

Підготовка до операції зі стентування коронарних артерій

Якщо операція проводиться не за екстренними показаннями, пацієнт проходить повне медичне обстеження, що включає загальні та біохімічні аналізи крові, коагулограму, ЕКГ та УЗД серця.

На першому знімку стрілкою вказана атеросклеротична бляшка,яка звужує просвіт артерії, на другому – коронарна артерія після стентування

Стентування може виконуватися, як в продовженні коронарографії, так і у відтермінованому порядку. При відсутності ускладнень пацієнт виписується на наступний день після контрольних аналізів. У складних випадках, госпіталізація може триватиме кілька днів. Після операції необхідно суворо дотримуватися режиму медикаментозної терапії, тривалість якої визначається маркою імплантованого протеза і клінічною ситуацією.