Медичний заклад вторинного рівня
м. Калуш, вул. Медична, 6

Курси хірургів медичних закладів Івано-Франківської області

Курси хірургів медичних закладів Івано-Франківської області

Відповідно до наказу директора департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Ігоря Дмитренка, 6 жовтня 2022 року відбулися переривисті курси хірургів медичних закладів Івано-Франківської області. Першою базою для проведення хірургічного форуму такого рівня після понад дворічної перерви було обрано КНП «Калуська ЦРЛ». Адже, за словами головного спеціаліста з хірургії ДОЗ ОДА Петра Соломчака, хірургічне відділення та відділення малоінвазивної хірургії КНП «Калуська ЦРЛ», які очолюють Ігор Гуцул та Євген Процюк, завжди були одними з лідерів в області щодо показників оперативної активності і на сьогодні проводять широкий спектр хірургічних втручань, в тому лапароскопічними малоінвазивними методами. 

Робота курсів розпочалась з клінічного обходу пацієнтів даних відділень за участі головного спеціаліста з хірургії ДОЗ ОДА Петра Соломчака, голови Івано-Франківського осередку асоціації хірургів, професора Володимира Пилипчука, лікаря-хірурга, онколога, професора Василя Скрипка. Обговорення результатів проводилось за участі всіх учасників курсів.

Перед теоретичною частиною до учасників курсів з вітальним словом та побажаннями плідної праці звернулись заступник міського голови Калуської ТГ Наталія Кінаш, генеральний директор КНП «Калуська ЦРЛ» Ярослав Мороз.

Хвилиною мовчання всі присутні вшанували полеглих за волю України під час російської агресії, серед яких багато і бойових медиків. Також пом’янули колег – хірургів, що  відійшли у вічність за час перерви в роботі переривистих курсів.

Петро Соломчак подякував всім захисникам ЗСУ, нашим медикам Прикарпаття, які сьогодні боронять суверенітет України.

В теоретичній частині з науковими доповідями щодо нових тенденцій у діагностиці та лікуванні кровотеч з верхніх шляхів шлунково-кишкового тракту та веденні пацієнтів з травмою живота виступив Голова Івано-Франківського осередку асоціації хірургів, професора Володимир Пилипчук.

З великою увагою хірурги області слухали в дистанційному режимі наукові доповіді «Вогнепальна рана – сучасні підходи до лікування», «Вогнепальний перитоніт» заслуженого лікаря України, професора, полковника медичної служби Ярослава Заруцького. Під час трансляції професор Я.Заруцький демонстрував приклади поранень різного типу, акцентував увагу на особливостях ведення даних пацієнтів,  вказуючи на різницю між побутовою та військовою травмою.

На завершення зі звітом «Стан надання хірургічної допомоги в області» виступив головний спеціаліст з хірургії ДОЗ ОДА Петро Соломчак. Приємно, що калуські хірурги і надалі залишаються в числі кращих по рівню наданні допомоги, про що свідчить велика кількість звертань у заклад. Як зазначив професор Василь Скрипко, хірургічні відділення КНП «Калуська ЦРЛ» вирізняються в кращий бік також і в плані комфортних умов перебування пацієнта, чистоти і режиму дезінфекції, що свідчить про належну роботу середнього і молодшого персоналу та роботу адміністрації закладу.

P.S. Адміністрація КНП «Калуська ЦРЛ» висловлює щиру вдячність в допомозі щодо технічного супроводу в озвученні даного заходу директору ПК «Мінерал» Аллі Терещенко та її працівникам.