Медичний заклад вторинного рівня
м. Калуш, вул. Медична, 6

Закордонні благодійники надали Калуській ЦРЛ цінне медобладнання

Закордонні благодійники надали Калуській ЦРЛ цінне медобладнання

Завдяки бургомістру польського міста-побратима Калуша Горліце Рафалу Куклі колектив КНП «Калуська ЦРЛ» днями отримав цінну гуманітарну допомогу від благодійників з Великобританії. До збору й передачі калуським медикам дороговартісного медичного обладнання, лікарських засобів, розхідних матеріалів долучилися отці та парафіяни церков кількох англійських міст, а також учителі коледжу в Джиллінгемі.

Голова Калуської міської територіальної громади Андрій Найда назвав цю благодійну допомогу, що надійшла для лікарні через бургомістра польського міста Горліце, особливою, бо вона спрямована на покращення надання медичних послуг, порятунок та ефективне лікування людей.

Кардіомонітори для контролю життєво необхідних функцій організму, діатермічні апарати, вакуумні насоси для хірургічного відсмоктування та інші засоби, які надали благодійники, уже знайшли пристосунок в лікувальній установі.


За словами лікаря-нейрохірурга Ігоря Москалика, нейрохірургічне відділення отримало такий необхідний кардіомонітор для важких хворих. Він дозволяє контролювати стан життєво важливих функцій конкретного пацієнта в реальному часі. Тобто медсестра і черговий лікар можуть постійно спостерігати за важкохворим і при потребі надавати йому необхідну невідкладну допомогу.

Лікар каже, що такі апарати, як правило, знаходиться у відділі інтенсивної терапії реанімації. Але завдяки гуманітарній допомозі на сьогодні практично уже у всіх відділах є один-два монітори для вкрай важких хворих.

Своєю чергою завідувач хірургічного відділення Ігор Гуцул не приховував свого задоволення від того, що польські й британські друзі допомогли оснастити відділення новою коагуляційною машиною, набором необхідних інструментів до неї, а також т сучасним відсмоктувальним апаратом АTMOS. Вони неабияк допомагають лікарям під час проведення складних оперативних втручань. При цьому розтин м’яких тканин робиться електроскальпелем, може використовуватися біполярний пінцет для припинення точкових кровотеч, а відсмоктувальний насос АTMOS – для викачування рідин з грудної чи черевної порожнини.

Отримало нове медичне обладнання від благодійників з Великобританії і відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Його завідувач Любомир Самотовка зазначив, що всі апарати, інструменти, медикаменти та розхідні матеріали, які тепер привезли для лікарні з-за кордону, дуже потрібні й використовуватимуться у відділенні для надання невідкладної допомоги при важких травмах та гострих станах. Нове медичне обладнання, безумовно, дозволить значно поліпшити якість та скоротити час виконання операцій.