Медичний заклад вторинного рівня
м. Калуш, вул. Медична, 6

Хірурги Калуської ЦРЛ вже оперують новими лапароскопічними інструментами Ligasure

Хірурги Калуської ЦРЛ вже оперують новими лапароскопічними інструментами Ligasure

Колектив відділення інвазивних методів діагностики та лікування КНП «Калуська ЦРЛ», який віддавна проводить операції за передовими технологіями, нещодавно отримав набір новітніх лапароскопічних інструментів до наявного тут електрокоагулятора Ligasure Valleylab виробництва американської компанії Covidien. Про це вже йшлося на сайті лікарні. А невдовзі у соцмережі з’явилося повідомлення про те, що калуські хірурги Євген Процюк і Дмитро Жабровець з допомогою придбаного за кошти установи апарата Covidien Ligasure Valleylab LS10 та за підтримки професора Івано-Франківського національного медичного університету Володимира Пилипчука провели перші два повністю лапароскопічні оперативні втручання при захворюваннях товстого кишечника. Зокрема, під час операції у пацієнтів з правобічною геміколектомією було видалено праву половину товстого кишечника з накладанням анастомозу інтракорпорально.

– Загалом після придбання інструментарію Ligasure ми вже провели три складні лапароскопічні операції, – говорить завідувач відділення інвазивних методів діагностики та лікування КНП «Калуська ЦРЛ» Євген Процюк. – Ще одному пацієнтові також при підтримці Володимира Пилипчука було видалено доброякісну пухлину з брижі кишечника.

Для розуміння поясню, що брижа – це орган травної системи, така собі подвійна складка (дублікатура) очеревини, за допомогою якої утворюється кріплення внутрішніх органів до стінок черевної порожнини.

– Всі операції пройшли успішно?

– Так. Після оперативних втручань пацієнти недовго пробули в стаціонарі й у задовільному стані були виписані на амбулаторне лікування.

– А при відкритих оперативних втручаннях вам уже доводилося використовувати новітні лапароскопічні інструменти Ligasure?


– Поки що ні, бо й не було в цьому потреби. Але я хочу сказати, що це дуже дороговартісні інструменти, які ми використовуємо переважно при складних й ургентних лапароскопічних операціях. І вони не є інструментами для багаторазового використання. Тим чи іншим інструментом, який підключається до апарата Ligasure, з’єднаного з лапароскопічною стійкою, можна виконати не більше 10-20 операцій. Після цього треба купувати новий.

– Чим лапароскопічна операція відрізняється від звичайної хірургічної та в яких випадках може застосовуватися ця інноваційна технологія лікування хворих?


– Від звичайної операції лапароскопічна технологія оперування хворих відрізняється передусім тим, що при ній робляться тільки кілька проколів, скажімо, в животі, а не розрізи на ньому скальпелем. Після оперування за допомогою лапароскопічних інструментів того чи іншого органу краї ран із судинами не зашивають як зазвичай, а «заварюють» високочастотним струмом за допомогою апарата Ligasure, бо міцність такого з’єднання живих тканин дає змогу цілком відмовитися від накладання швів.


Сам апарат Ligasure невеличкий, за розміром він як шухляда. Від нього відходять спеціальні затискачі, на які подається автоматично контрольована енергія. Все, що відбувається в черевній порожнині під час операції, ми бачимо на екрані лапароскопічної стійки.


Якщо після традиційної операції хворий досить довго відчуває нестерпний біль, мусить приймати звичайне знеболювальне або наркотичні анальгетики, то після застосування зварювальної технології болю практично немає. А заживання ран у пацієнта відбувається значно швидше, що скорочує перебування його у лікарні від кількох тижнів до декількох днів.


За допомогою апарата Ligasure та лапароскопічних інструментів можна проводити операції з видалення резекції підшлункової залози, виконувати інші оперативні втручання у черевній порожнині, лікувати гінекологічні, урологічні й інші патології.


– Чи користуються вашим апаратом Ligasure лікарі інших стаціонарних відділень Калуської ЦРЛ?


– Хто володіє лапароскопією, той в принципі може користуватися. Але поки що цей апарат використовували лікар-акушер-гінеколог Павло Долик, який працює і в приватній клініці, та ще один лікар-гінеколог. А ось лікарі хірургічного відділення наразі ще не просили в мене Ligasure, але я їм казав, що при потребі вони можуть апарат взяти і у свою операційну, щоб ним користуватися.

Розмову вів Василь ТКАЧУК.