Медичний заклад вторинного рівня
м. Калуш, вул. Медична, 6

Калуська центральна районна лікарня в умовах воєнного стану продовжує надавати допомогу усім, хто потребує!»

Калуська центральна районна лікарня в умовах воєнного стану продовжує надавати допомогу усім, хто потребує!»


Наголосив у соцмережі Фейсбук міський голова Андрій Найда.
А ще очільник Калуської громади зазначив наступне:

«Через карантин, пов’язаний з COVID-19, а потім і через воєнний стан, планова госпіталізація була припинена. Послуги надавалися винятково за гострої потреби. Сьогодні ситуація змінилася й частіше люди стали звертатися, тому щодня збільшується кількість пацієнтів, які поступають на лікування. Із 450 наявних у медзакладі ліжко-місць нині зайнято 336.

На допомогу хворим та працівникам установи з 18 квітня в Калуській ЦРЛ запрацював сучасний пасажирський ліфт.

На лікування в медичний заклад звертаються й внутрішньо переміщені особи. За період війни загалом у нашу лікарню було госпіталізовано 213 осіб, з яких 94 дитини.

Перебувають досі на лікуванні й тих 28 осіб, які були евакуйовані 22 квітня із Слов’янська та Краматорська Донецької області. Більшість з них потребують і нині сторонньої допомоги. Декого евакуювали тому, що під час обстрілів не було можливості їх транспортувати і переміщувати в укриття. Найстаршій із них – 99 років. А Євгенію, 1945 р.н., нещодавно в Калуській ЦРЛ прооперували. Лікарі змушені були ампутували їй частину стопи.
Для узгодження лікування працівники лікарні телефонують колегам на Донеччину. Загалом люди надзвичайно вдячні і лікарям, і мешканцям нашої громади за підтримку, за розуміння, за співчуття. Вдячні й працівникам ЦНАПу, які приїхали до них та оформили всі необхідні документи на отримання виплат.

Опікується хворими ВПО волонтерка Оксана Мироненко, яка шукає прихисток тим, хто вже краще себе почуває.
Звертаються внутрішньо переміщені особи і в жіночу консультацію Калуської ЦРЛ. Всього було 156 таких звернень, з них 93 дорослих, одна дитина та 62 вагітних.

А сьогодні в пологовому відділенні Калуської центральної районної лікарні народився хлопчик у молодої мами Юлії з Попасної. Це вже 20 немовля, народжене жінками-переселенками в Калуському пологовому будинку.
Загалом у Калуші за 4 місяці цього року народилося 269 дітей.

Ще одним досягненням колективу Калуської ЦРЛ – відкриття паліативного відділення, яке повноцінно запрацювало з 1 травня. Відповідно, наші мешканці отримали ще один вид дуже затребуваних послуг. Додатково медики організували ще й мобільну бригаду з надання паліативної допомоги на дому.

Не зважаючи на труднощі, з якими сьогодні стикаються всі, Калуська центральна районна лікарня сумлінно робить те, що робила і до війни – рятує людські життя.

Здоров’я усім і якнайшвидшої ПЕРЕМОГИ!».