Медичний заклад вторинного рівня
м. Калуш, вул. Медична, 6

Від початку війни у педіатричному відділенні Калуської ЦРЛ проліковано 45 дітей-переселенців

Від початку війни у педіатричному відділенні Калуської ЦРЛ проліковано 45 дітей-переселенців

У ці дні минає п’ять місяців відтоді, як в КПН «Калуська ЦРЛ» провели реорганізацію дитячої лікарні в педіатричне відділення. Відповідно тут з 1 грудня 2021 року зменшили кількість ліжко-місць з 70 до 50 та скоротили 26 одиниць середнього й молодшого медперсоналу. Однак без роботи ніхто із звільнених працівників не залишився. Абсолютна більшість з них працевлаштувалася в інших стаціонарних відділеннях медзакладу.

– Після проведеної реорганізації практично нічого не змінилося в профільній діяльності нашого колективу, – говорить колишня керівниця дитячої лікарні, а нині завідувачка педіатричного відділення Калуської ЦРЛ Ольга Герасимчук. – Ми надалі працюємо винятково з дітьми від місячного до 18-річного віку, проводимо прийоми, огляди, обстеження та лікування цих пацієнтів, в тому числі й хворих на COVID-19.

У палаті інтенсивної терапії, де облаштовано шість ліжко-місць, в цілодобовому режимі надаємо невідкладну допомогу дітям, які госпіталізовуються у важких невідкладних станах: отруєннях різної етіології, опіках, укусах собаками, іншими домашніми та хижими тваринами, плазунами, з важкими формами пневмоній, судинними синдромами тощо. Також у педіатричному відділенні постійно вночі перебувають на чергуванні й працюють реаніматолог і педіатр. При поступленні до лікарні в цей період доби дітей в різних станах вони проводять їх огляд та обстеження в консультативній поліклініці, встановлюють діагноз та приймають рішення щодо подальшого амбулаторного чи стаціонарного лікування цих пацієнтів. У випадку, якщо дитина потребує операції, то вона скеровується до Івано-Франківської обласної клінічної лікарні.

– Раніше, коли швидкими темпами відбувалося поширення пандемії COVID-19, багато дітей госпіталізували до вашої дитячої лікарні для надання їм необхідної медичної допомоги безпосередньо вами і вашими колегами. А зараз ще поступають пацієнти з короновірусною хворобою?


– Якщо аналізувати ситуацію з початку 2022 року, то найбільше пацієнтів, хворих на коронавірус, ми мали в січні. За цей місяць у педіатричному відділенні було проліковано 30 дітей з підтвердженим діагнозом з гострої респіраторної хвороби COVID-19. А вже після повномасштабного вторгнення російських військ на територію України десь і пандемія «зникла». Зокрема, станом на сьогодні до нас за період від початку війни поступили лише дві ковідні дитини, яким було надано кваліфіковану медичну допомогу. Одна з них була іногородньою.

Також нині в нашому відділенні проходить курс лікування 15-річна дівчинка із сім’ї, яка приїхала до Калуської міської територіальної громади із регіону, де ведуться активні бойові дії. Але вона не є хворою на коронавірус.

Скільки дітей-переселенців ви вже пролікували?

– Загалом від початку війни ми прийняли й пролікували в педіатричному відділенні 45 дітей із внутрішньо переміщених сімей. Це були діти різного віку з Маріуполя, Київської, Харківської областей, міста Пороги Запорізької області та інших регіонів України, де від рашистських звірств уже загинуло чимало мирного населення. Вони і надалі продовжують до нас поступати, але кількість дітей-переселенців останнім часом помітно зменшується. Наприклад, на сьогодні перебувають на лікуванні лише троє та 13 дітей, так би мовити, наших, місцевих. Це обмаль порівняно з тією кількістю діток, які у березні-квітні попередніх років у нас лікувалися.

Зазвичай у цю пору ми приймали на лікування багато дітей з обструкціями дихальних шляхів (бронхіальними астмами, пневмоніями), застудними та різними хронічними захворюваннями. Тепер з такими хворобами практично ніхто не перебував на стаціонарному лікуванні.

– А які хворі діти потрапляли на лікарняне ліжко?


– Переважно з проблемами шлунково-кишкового тракту. Серед дітей-переселенців, яких лікували, були із симптомами стресу, надзвичайного виснаження, з порушеннями нервової системи. Їм приділялася особлива увага.

Всіх дітей лікуємо безкоштовно. Також для дітей-переселенців при виписці з лікарні маємо можливість видавати засоби гігієни, памперси, дитячі суміші, деякі медикаменти першої необхідності з тієї гуманітарної допомоги, яку отримали від волонтерів.

Розмову вів Василь ТКАЧУК.