
Військова агресія РФ проти України внесла свої корективи щодо організації роботи та функціонування закладів охорони здоров’я в умовах воєнного стану.
Але проблема пандемії COVID-19 хоча й відійшла на другий план через повномасштабну військову агресію, однак вона нікуди не зникає, стверджують медики та науковці.
Підтвердив цю інформацію й заступник генерального директора з адміністративної діяльності КНП «Калуська ЦРЛ» Валерій Паляниця.
– Нинішні епідемічні показники засвідчують зниження рівня захворюваності на фоні зміни режиму роботи лікарняних закладів, – розповідає він. – Однак слід пам’ятати, що зменшення зареєстрованих випадків, і навіть їх відсутність протягом певного періоду, не означає зниження реальних показників захворюваності. Навпаки, такі чинники, як велика кількість тимчасово переміщених осіб та скупчення людей в укриттях можуть слугувати каталізатором для поширення епідемії.
В разі виявлення підозри на CОVID-19 ми готові в будь-який момент надати таким хворим необхідну допомогу. Задля цього ми маємо необхідні медикаменти, а також медичний кисень, який продовжує нам благодійно надавати місцеве підприємство «КАРПАТНАФТОХІМ».
Цех розділення повітря цього нафтохімічного підприємства й після вимушеної зупинки основних виробництв, пов’язаної з введенням на території України воєнного стану, продовжує працювати, виробляючи, окрім кисню, й такий продукт, як азот.
– Останнім часом потреба в медичному кисні суттєво знизилася, – розповідає начальник цеху розділення повітря Михайло Кизимишин, – але окремим медустановам, зокрема й нашій Калуській ЦРЛ, ми його надаємо.
– Минулого тижня, приміром, відвантажили цього медичного препарату близько 20 тонн. Маємо також нині споживачів й на іншу продукцію цеху – рідкий азот.
Записав Анатолій ГАЙОВИЙ.
На знімку: працівник Калуської ЦРЛ приймає кисень від нафтохіміків.