Медичний заклад вторинного рівня
м. Калуш, вул. Медична, 6

У КНП «Калуська ЦРЛ» впродовж кількох днів не було жодного хворого на CОVID

У КНП «Калуська ЦРЛ» впродовж кількох днів не було жодного хворого на CОVID

Військова агресія РФ проти України внесла свої корективи щодо організації роботи та функціонування закладів охорони здоров’я в умовах воєнного стану.

Але проблема пандемії COVID-19 хоча й відійшла на другий план через повномасштабну військову агресію, однак вона нікуди не зникає, стверджують медики та науковці.

Підтвердив цю інформацію й заступник генерального директора з адміністративної діяльності КНП «Калуська ЦРЛ» Валерій Паляниця.

– Нинішні епідемічні показники засвідчують зниження рівня захворюваності на фоні зміни режиму роботи лікарняних закладів, – розповідає він. – Однак слід пам’ятати, що зменшення зареєстрованих випадків, і навіть їх відсутність протягом певного періоду, не означає зниження реальних показників захворюваності. Навпаки, такі чинники, як велика кількість тимчасово переміщених осіб та скупчення людей в укриттях можуть слугувати каталізатором для поширення епідемії.

В разі виявлення підозри на CОVID-19 ми готові в будь-який момент надати таким хворим необхідну допомогу. Задля цього ми маємо необхідні медикаменти, а також медичний кисень, який продовжує нам благодійно надавати місцеве підприємство «КАРПАТНАФТОХІМ».

Цех розділення повітря цього нафтохімічного підприємства й після вимушеної зупинки основних виробництв, пов’язаної з введенням на території України воєнного стану, продовжує працювати, виробляючи, окрім кисню, й такий продукт, як азот.

– Останнім часом потреба в медичному кисні суттєво знизилася, – розповідає начальник цеху розділення повітря Михайло Кизимишин, – але окремим медустановам, зокрема й нашій Калуській ЦРЛ, ми його надаємо.

– Минулого тижня, приміром, відвантажили цього медичного препарату близько 20 тонн. Маємо також нині споживачів й на іншу продукцію цеху – рідкий азот.
Записав Анатолій ГАЙОВИЙ.

На знімку: працівник Калуської ЦРЛ приймає кисень від нафтохіміків.