Медичний заклад вторинного рівня
м. Калуш, вул. Медична, 6

У реанімаційне відділення Калуської ЦРЛ доставили новий апарат ШВЛ

У реанімаційне відділення Калуської ЦРЛ доставили новий апарат ШВЛ

Медичне обладнання Івано-Франківській області, а це 10 апаратів штучної вентиляції легень, надала Угорська екуменічна служба допомоги. Апарати були розподілені серед лікувальних закладів області, Один із яких отримала КНП «Калуська ЦРЛ».

– Десять апаратів штучної вентиляції легень – це підсилення технічно-матеріальної бази наших лікарень, – розповів місцевим журналістам під час вручення медичного обладнання директор департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Ігор Дмитренко. – Мені, як очільнику медичної галузі області, відрадно, що нам вдається її розвивати навіть під час воєнного стану в державі і що цьому нам допомагають колеги з-за кордону. Я щиро вдячний за нове обладнання, адже впевнений, що ця апаратура поліпшить якість надання медичних послуг та допоможе врятувати не одне життя.

Після того, як апарат штучної вентиляції легень був доставлений у Калуш, нам вдалося поспілкуватися із завідувачем відділення анестезіології та інтенсивної терапії Калуської ЦРЛ, де він буде встановлений, Любомиром Самотовкою.

– Частина апаратів ШВЛ, які нині в нашому відділенні, – розповідає Любомир Йосипович, – уже застаріла і фізично, і морально, адже експлуатуються 12 і більше років. Особливо їх ресурс знизився в останні два роки, коли всіх нас охопила коронавірусна пандемія і апарати ШВЛ були постійно в роботі.

Тож новий апарат штучної вентиляції легень є нині для нас великою допомогою як при лікуванні пацієнтів на різноманітні легеневі захворювання, так і під час проведення оперативних втручань.
Наш кор.