Медичний заклад вторинного рівня
м. Калуш, вул. Медична, 6

Калуська ЦРЛ отримала кошти на монтаж нової кисневої станції, хоча її ще не доставили

Калуська ЦРЛ отримала кошти на монтаж нової кисневої станції, хоча її ще не доставили

На пленарному засіданні сесії Калуської міської ради, яке відбулося в останній день березня, депутати внесли зміни до бюджету Калуської міської територіального громади на 2022 рік. Зокрема, було збільшено дохідну частину бюджету на 688,8 тис. гривень за рахунок державної субвенції, отриманої з обласного бюджету за цільовим призначенням. Власне, цю суму грошей виділили з державного бюджету для КНП «Калуська центральна районна лікарня» на проєктування й встановлення автономної генеруючої кисневої станції.

Коментуючи рішення міськради, генеральний директор Калуської ЦРЛ Іван Красійчук нагадав, що кисневу станцію придбало для лікарні державне підприємство «Медзакупівлі України». Попередньо передбачалося, що вона буде доставлена до медзакладу в березні. Однак свої корективи в ці плани внесла повномасштабна російська агресія проти України.

– На сьогодні кисневу станцію ми ще не отримали, але надіємося, що її невдовзі доставлять, – говорить Іван Олексійович. – Так само лише тепер виділили для лікарні державні кошти на монтаж станції. Тому підрядниками відновлено проведення підготовчих робіт для її встановлення та введення в експлуатацію.

Своєю чергою заступник генерального директора Калуської ЦРЛ з фінансово-економічної роботи Микола Дмитерчук зазначив, що послуги з виготовлення проєктно-кошторисної документації та проведення підготовчих робіт для встановлення автономної генеруючої кисневої станції на території лікарні були надані підрядною організацією та оплачені коштом медзакладу. Також Калуська ЦРЛ використала власні бюджетні гроші, щоб заплатити за державну експертизу проєкту. А майже 690 тис. грн, які зараз отримає лікарня від держави, будуть спрямовані на оплату робіт з монтажу станції на території медзакладу, її електрозаживлення до трансформаторної підстанції, підключення до централізованої кисневої мережі в головному корпусі лікарні, а також випробування та введення в експлуатацію.

– Підрядники, які відповідно до договору з Калуською ЦРЛ отримали від нас авансовий платіж, вже працюють у цьому напрямку, – наголошує Микола Миколайович. – Закуплено необхідні матеріали, в тому числі мідні труби, кабелі, а також розпочато підготовчі роботи до прокладання ділянки кисневої мережі до головного корпусу лікарні.

За погодженими з департаментом охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА планами і графіками робіт, всі підготовчі і монтажні роботи підрядники повинні завершити до 30 квітня. А випробування змонтованої нової кисневої станції та її передача в експлуатацію мають провести до 15 травня. Звісно, якщо все необхідне обладнання станції ми отримаємо якомога швидше, то не виключено, що її запуск може відбутися раніше встановлених термінів.

Василь ТКАЧУК.