Медичний заклад вторинного рівня
м. Калуш, вул. Медична, 6

Калуська ЦРЛ ділиться гуманітарною допомогою, яку отримує з-за кордону, і з медпунктами в громадах району

Калуська ЦРЛ ділиться гуманітарною допомогою, яку отримує з-за кордону, і з медпунктами в громадах району

Гуманітарні лікарські засоби, вироби медичного призначення та деякі інші речі, які нині доставляються з-за кордону й отримує КНП «Калуська центральна районна лікарня», тут не лише залишають для потреб свого стаціонарного лікувального закладу. Закордонними медичними засобами лікарня ділиться з медпунктами в селах Калуського району, але й не тільки з ними.

– Після вторгнення російських військ на територію України ми вже отримали чимало необхідної гуманітарної допомоги, яка була доставлена з міст-побратимів Калуша в Польщі (Горліце, Кендзєжин-Козле) та в Румунії (Сеїні), – говорить медичний директор Калуської ЦРЛ Валерій Паляниця. – Також приїжджали гуманітарні вантажі з польських міст Познань, Зелена Ґура, німецького Дюссельдорфа, від громад, громадських організацій, волонтерів, української діаспори, наших заробітчан в Чехії, Іспанії, Бельгії, Португалії, Італії, Іспанії, Австрії й інших країнах.

– З українського кордону міжнародна гуманітарна допомога доставлялася переважно нашими місцевими волонтерами на власних транспортних засобах чи вантажних автомобілях, що надають підприємства, організації або ж підприємці, безпосередньо до нашої лікарні, куди адресувалася відправниками, а більша її частина, звісно, на склади центрів з приймання такої допомоги з-за кордону, які створені й працюють у Калуші, – доповнює свого колегу медичний директор із стаціонарної допомоги Ярослав Кінаш. – Тут вона обліковується, сортується по категоріях та координаційним штабом з гуманітарних і соціальних питань, що діє при Калуській філії «Союзу українок», розподіляється на потреби внутрішньо переміщених осіб, медзакладів, підрозділів територіальної оборони, ЗСУ, населення міст і сіл, де ведуться активні бойові дії та гуманітарна ситуація є найбільш критичною.

Звісно, що й до нашої лікарні звідти привозяться певні лікарські засоби, медпрепарати й інші речі, які необхідні для ефективного функціонування стаціонарного медзакладу в умовах воєнного стану. Тому хочеться щиро подякувати всім українським і міжнародним волонтерам, благодійникам, меценатам, простим людям з різних країн за посильну гуманітарну допомогу, яку надають і закладам охорони здоров’я в такий непростий для України час.

– Сьогодні Калуська ЦРЛ, як ніколи раніше, – продовжує В. Паляниця, – відчуває в медичному забезпеченні потужну підтримку від міжнародної спільноти. Але нічого зайвого ми собі не залишаємо і не просимо привозити. Гуманітарними закордонними медикаментами, препаратами, перев’язувальними матеріалами, які необхідні для надання медичної допомоги при невідкладних станах, а також іншими ліками та виробами медичного призначення наша лікарня ділиться з медпунктами в громадах Калуського району, підрозділами територіальної оборони, лікувальними закладами в містах, де ведуться бойові дії. Щось відправляємо і безпосередньо на фронт нашим воїнам.

– Яким на сьогодні є технічне забезпечення Калуська ЦРЛ в плані виконання завдань в умовах воєнного стану?

В. Паляниця:
– Ще незначного технічного дооснащення лікарня, звісно, потребує. Зокрема, нам знадобився б електронно-оптичний перетворювач (ЕОП). Це сучасний прилад, що має суперздатність бачити невидиме під час проведення операцій. Він би дуже допомагав нашим лікарям проводити оперативне втручання з надточним результатом.

Я. Кінаш:
– Цей апарат найчастіше використовується лікарями-травматологами. Під час операцій завдяки електронно-оптичному перетворювачу, який, як мовиться, все бачить, їм не потрібно очікувати на результати рентгенівських знімків. Вони відразу на моніторі бачать точність своєї роботи.

Хочу також сказати, що ЕОП так само успішно могли б користуватися не лише травматологи, а й нейрохірурги. Крім того, він би був для лікарів незамінним помічником і в загальній хірургії, гінекології, кардіохірургії, неврології. Прилад цей дороговартісний, але життя людське – дорожче за все.

Василь ТКАЧУК.