Медичний заклад вторинного рівня
м. Калуш, вул. Медична, 6

Калуську ЦРЛ приведено в готовність до роботи в режимі особливого стану

Калуську ЦРЛ приведено в готовність до роботи в режимі особливого стану

У зв’язку з наступом російських військ на Україну та запровадженням на всій території країни воєнного стану вимушені були у спішному порядку підготуватися до надзвичайної ситуації й лікувальні заклади. У КНП «Калуська центральна районна лікарня» теж вжили відповідних заходів, щоб працювати в умовах, коли, можливо, доведеться рятувати життя людей, поранених і травмованих від звірських дій окупантів.

Як повідомив генеральний директор КНП «Калуська ЦРЛ» Іван Красійчук, лікарню приведено у повну готовність до роботи в режимі особливого стану.

– На сьогодні нами розроблено й реалізовано ряд заходів, виходячи із запровадженого в Україні воєнного стану, – говорить Іван Олексійович. – Ми призупинили лише планову госпіталізацію та оперативні втручання пацієнтів. Невідкладна медична допомога надається цілодобово. Всі працівники медзакладу залишаються на своїх робочих місцях і лікувальний процес проводиться безперервно.

Щоправда, деякі відділи переформатовано. Також сформовано чергові лікарські бригади і передбачено їх підсилення хірургами, якщо виникатиме така потреба.

Особливу увагу приділили можливості надання в цілодобовому режимі хірургічної та травматологічної допомоги, адже цинічна війна, яку Росія розв’язала проти України, щоб знищити нашу миролюбну країну, калічить і травмує багато людей. Тому ми повинні бути готовими приймати й рятувати значну кількість поранених і травмованих. Власне, задля цього на першому поверсі, де приймальний покій, розгорнули ще одну операційну.

За словами І. Красійчука, на території лікарні приведено до належного стану захисну споруду. Відпрацьовано схеми евакуації працівників медзакладу та пацієнтів. І вже неодноразово довелося їх використовувати не з навчальною метою, а на практиці під час оголошень про повітряні тривоги.

Пояснив керівник медичного закладу й ситуацію щодо наявності в лікарні лікарських засобів та виробів медичного призначення. Як він повідомив, у зв’язку з воєнним станом певні запаси необхідних медикаментів створені й постійно поповнюються, в тому числі завдяки благодійній допомозі небайдужих людей. Також створено достатній запас води й продуктів харчування. Але є потреба в деякому медичному обладнанні. Зокрема, в апараті штучної вентиляції легень, кардіомоніторах, дефібриляторах, візуальному сканері, електрокардіографі, інфузійних помпах, операційних столах та інших.

– На завершення нашої розмови скажу, що в разі потреби наші лікарі, медичні сестри та весь медичний персонал готові до виконання своїх обов’язків в умовах воєнного часу, – наголосив І. Красійчук.

Василь ТКАЧУК.