Медичний заклад вторинного рівня
м. Калуш, вул. Медична, 6

Калуська ЦРЛ надаватиме послуги з первинної медичної допомоги працівникам ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ»

Калуська ЦРЛ надаватиме послуги з первинної медичної допомоги працівникам ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ»

Саме з цим медичним закладом підприємство уклало 23 лютого відповідний договір на 2022 рік.

До штату Калуської ЦРЛ також увійшли восьмеро медпрацівниць КНП «Калуський міський центр ПМСД», які до цього в «КАРПАТНАФТОХІМі» обслуговували медпункти заводоуправління та виробництва етилену і поліетилену.

Минулого тижня ці медпункти відвідали медичний директор Калуської ЦРЛ зі стаціонарної допомоги Ярослав Кінаш та його заступниця з медсестринства Регіна Демус. Власне, вони відтепер безпосередньо координуватимуть діяльність медпунктів підприємства. Тож перший візит сюди цих керівників лікувального закладу був як ознайомлювальним, так і робочим.

Ярослав Кінаш і Регіна Демус оглянули приміщення, в яких розміщені медпункти заводоуправління та виробництва етилену і поліетилену, поспілкувалися з їх завідувачкою Наталією Кідашовою та черговими медсестрами, котрі працюють за змінним графіком і в той день перебували на робочих місцях, керівниками відділів підприємства, які за своїми напрямками діяльності відповідають за виконання соціальних програм, зокрема й створення належних умов для роботи медперсоналу. Також вони мали зустріч із заступником генерального директора ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» з управління персоналом і адміністративних питань Ігорем Мацьківим.

– Наші нові партнери з надання послуг первинної медичної допомоги працівникам підприємства під час свого візиту в медпункти переконалися в тому, що вони достатньо добре забезпечені необхідними лікарськими засобами й медикаментами, а також укомплектовані потрібним первинним медобладнанням, – говорить начальник відділу організації праці і соціальних програм І. Мельник. – У розпорядженні медсестер є портативний кардіограф, тонометри, глюкометри, пульсоксиметри, алкотести та інші прилади, які вони використовують при обстеженні пацієнтів та визначенні їх захворювань.

Рекомендації й пропозиції, які керівниками лікарні були висловлені здебільшого з приводу розміщення дезінфікуючих і миючих засобів, зберігання окремих видів ліків і медикаментів, а також придбання нових для надання первинної медичної допомоги, що передбачені останніми наказами МОН України, ми взяли до уваги і зараз працюємо над їх виконанням.

Крім того, у зв’язку із запровадженням в Україні воєнного стану виникла нагальна необхідність закупити для медпунктів додаткові ліки, вироби медичного призначення й матеріали, які потрібні для надання допомоги пацієнтам у невідкладних станах і в екстрених ситуаціях. Такий список ліків і матеріалів медиками складено. У його переліку – понад чотири десятки позицій, більшу частину з яких ми вже закрили. Тобто придбали й забезпечили ними медпункти підприємства для їхньої роботи в умовах воєнного стану.

Також зараз проробляється питання щодо підбору кадрів з числа працівників ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», які, можливо, мають медичну, фельдшерську освіту чи у вузі пройшли навчання на медичній кафедрі, щоб у випадку виникнення надзвичайних ситуацій вони за власною згодою допомагали медсестрам медпунктів надавати першу медичну допомогу потерпілим людям.
Василь Ткачук.