Медичний заклад вторинного рівня
м. Калуш, вул. Медична, 6

Калуська ЦРЛ матиме автономну генеруючу кисневу станцію

Калуська ЦРЛ матиме автономну генеруючу кисневу станцію

ДП «Медзакупівлі України» централізовано придбало за виділені з державного бюджету кошти автономні генеруючі кисневі станції для десятьох опорних медичних закладів Івано-Франківщини. Отримає таку станцію і КНП «Калуська ЦРЛ», де сьогодні активізували роботу з підготовки майданчика й надійної основи для її встановлення, підключення до трансформаторної підстанції та централізованої кисневої мережі лікарні.

Як повідомив заступник генерального директора Калуської ЦРЛ з фінансово-економічної роботи Микола Дмитерчук, відповідною урядовою постановою від 24 листопада минулого року також була надана субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на закупівлю опорними закладами охорони здоров’я послуг щодо проєктування та встановлення придбаних для них кисневих станцій.

– Наша лікарня в установленому законом порядку укладала договір на виконання таких робіт з місцевим підприємцем Михайлом Паньком, – говорить Микола Миколайович. – Проєкт уже виготовлений та пройшов державну експертизу. Для встановлення кисневої станції підготовлено майданчик з другого боку від двох кисневих резервуарів. Тут викопано котлован, днище якого зараз устеляється щебенево-піщаною сумішшю і буде утрамбовуватися, щоб створити надійну подушку для викладання із залізобетонних блоків фундаменту, на який встановимо кисневу станцію.

Також надавач послуг викопав траншеї для підземного прокладання кабелів до трансформаторної підстанції, від якої подаватиметься електроенергія до кисневої станції. А згенерований нею кисень надходитиме до головного корпусу лікарні по трубах діаметром 22 мм.

За словами Миколи Дмитерчука, закуплену за державні кошти кисневу станцію лікарня повинна отримати орієнтовно до 1 березня. Вона вироблятиме кисень безпосередньо з повітря, накопичуватиме його та в автономному режимі подаватиме під необхідним тиском до централізованої кисневої мережі закладу. Цей кисень не використовуватиметься ні в реанімаційних відділеннях, ні в палатах інтенсивної терапії, а постачатиметься лише в окремі стаціонарні відділення лікарні до кисневих точок та ліжок з лежачими пацієнтами.