Інспектори підтвердили, що урядова постанова виконується, але Калуській ЦРЛ не вистачатиме коштів НСЗУ на всі потреби

Інспектори підтвердили, що урядова постанова виконується, але Калуській ЦРЛ не вистачатиме коштів НСЗУ  на всі потреби

Як уже повідомлялося, 14 лютого в КНП «Калуська ЦРЛ» відбулися збори трудового колективу, на яких, зокрема, йшлося про нарахування зарплати працівникам медичного закладу. Прозвучала з цього приводу інформація про те, що допоки в державі не зміниться тарифна політика на послуги, які надаються згідно з укладеними договорами з Національною службою здоров’я України (НСЗУ), при існуючих надходженнях і видатках та, враховуючи положення постанови Кабінету міністрів України від 12 січня 2022 року щодо підвищення оплати праці медичним працівникам, говорити про розвиток лікарні не доводиться, адже коштів не вистачатиме навіть на виживання.

Аналогічною є нині ситуація щодо нарахування заробітної плати після відповідного урядового рішення й в інших медичних закладах України. Тому Міністерство економіки України, зокрема директорат розвитку ринку праці та умов її оплати, нині скеровує в медзаклади своїх спеціалістів, аби вони провели роз’яснювальну роботу стосовно окремих положень постанови.
Побували минулого тижня такі фахівці і в КНП «Калуська ЦРЛ». Про те, що їх цікавило і якими є результати роботи комісії розповіла головний бухгалтер лікарні Ірина Богач.

– Зважаючи на те, що питання нарахування зарплати після постанови Кабміну стало турбувати не лише медичних працівників, зокрема лікарів та медичних сестер, яким їх розмір виріс відповідно до 20 тис. грн. і 13,5 тис. грн., а й працівників економічної служби, то приїзд інспекторів був дуже необхідний, – розповідає Ірина Олегівна. – Дуже важливим моментом, який викликає нині чи не найбільше запитань, було те, чи враховуються у нових нарахуваннях зарплати так звані ковідні надбавки в розмірі 300 відсотків до тарифних ставок (посадових окладів). Але як у ході розмови з представниками Мінекономіки, так і в офіційному письмовому роз’ясненні з цього приводу, яке вони надали, зазначено, «що в суму нарахованої заробітної плати включаються всі структурні складові заробітної плати, встановлені працівникові згідно з діючими умовами оплати праці». Це, зокрема, його тарифна ставка (посадовий оклад), додаткова зарплата (доплати, надбавки, гарантійні й компенсаційні виплати, передбачені законодавством).

Зрозуміло, що така зрівнялівка в оплаті праці викликає нарікання в медичних працівників, адже не всі, приміром, лікарі однаково завантажені в своїх відділеннях, працюють з однаковою кількістю хворих, а також в ковідних відділеннях.

Саме тому адміністрацією Калуської ЦРЛ за результатами роботи в січні 2022 року було прийнято рішення підвищити додатково посадові оклади та тарифні ставки тим медичним працівникам, які лікували хворих на коронавірусну інфекцію. Усім іншим працівникам, зокрема лікарям та медичним сестрам, була нарахована та зарплата, яка передбачена останньою постановою Кабміну.

Така наша «ініціатива» щодо стимулювання працівників, які лікують хворих та ковід, принесла закладу додаткові фінансові витрати, що зауважили й спеціалісти Мінекономіки. Але загалом вони позитивно оцінили наші дії з виконання вимог із нарахування зарплати та пообіцяли донести своєму керівництву інформацію щодо існуючої нині зрівнялівки в оцінці праці медичних працівників.

До сказаного ще варто додати, що за прогнозами НЗСУ і коли наш медзаклад виконуватиме свої зобов’язання, ми від держави в 2022 році отримаємо близько 212 млн. гривень, тобто до 17 млн гривень в місяць, з яких на зарплату має бути виділено не менше 85 відсотків. Враховуючи наші теперішні видатки і потребу в розробці нових тарифних ставок (посадових окладів), цих коштів буде нам недостатньо.
Записав Анатолій Гайовий