Медичний заклад вторинного рівня
м. Калуш, вул. Медична, 6

Аби уникнути непопулярних заходів, у Калуській ЦРЛ впроваджують проєкти з метою збільшення надходження коштів

Аби уникнути непопулярних заходів, у Калуській ЦРЛ впроваджують проєкти з метою збільшення надходження коштів

Хоча на рівні керівництва держави сьогодні приймаються рішення з підтримки вітчизняної медицини, зокрема й збільшення рівня оплати праці лікарів та медичних сестер, але самі медичні працівники, особливо керівники медичних закладів, не поділяють цього оптимізму.

Про це йшлося 4 лютого й на оперативній нараді в голови Калуської громади Андрія Найди. Спочатку генеральний директор КНП «Калуська ЦРЛ» Іван Красійчук, а за ним й інші керівники калуських медустанов поінформували присутніх про те, що на сьогодні досі не відомий механізм нарахування заробітних плат медичним працівникам, яким, відповідно до указу Президента України, з 1 січня 2022 року підвищено розмір заробітних плат. І така невизначеність щодо реалізації положень указу позначилася на роботі більшості лікувальних закладів України.

Зрештою, така ситуація неабияк хвилює медичних працівників і щодо збереження їх робочих місць. Адже, говорять вони, якщо НСЗУ не збільшить суми коштів з держбюджету на виплату зарплат працівникам, то адміністраціям медзакладів слід буде вдаватися до такого заходу, як оптимізація затрат, що передбачає і скорочення кількості працюючих.

Наскільки готовий до цих чергових викликів колектив КНП «Калуська ЦРЛ» і що робить адміністрація закладу, аби уникнути цих ймовірних проблем, ми поцікавилися в її керівника Івана Красійчука.

– Оптимізація працюючих не є виходом із такої ситуації, – розповідає Іван Олексійович. – Адже, як засвідчують реалії сьогодення, в періоди загострення захворюваності на CОVID-19, в тому числі й серед персоналу лікарні, виникають проблеми в забезпеченні відділень необхідним персоналом. Тому сьогодні ми ведемо активну діяльність щодо збільшення кількості наданих послуг, за які Національна служба здоров’я України виділятиме нам кошти, що забезпечить більш рентабельну роботу медичного закладу. На моє переконання, так звана оптимізація затрат на утримання медичного закладу передбачає не лише скорочення кількості працюючих, а й зменшення інших витрат та впровадження нових проєктів з метою отримання додаткових коштів. І такі нові джерела фінансування ми нині шукаємо, впроваджуючи нові проєкти.

Минулого року ми співпрацювали з НСЗУ за 16-ма гарантійними напрямками роботи за виконання яких отримували кошти. У цьому році заплановано розширити кількість цих послуг. З приводу своїх нових побажань з розширення надання послуг ми вже надіслали на адресу НСЗУ відповідні пропозиції і чекаємо на результат.

– І які нові послуги планується впровадити?

– Один із наших проєктів – «Хірургія одного дня». Надавати таку послугу ми хочемо як тим пацієнтам, яких до нас скеровує сімейний лікар, так і тим, котрі звертаються за допомогою в консультативну поліклініку або у відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги, створене на базі колишнього приймального відділення лікарні.

Допомога за цим напрямком надаватиметься особам, які потребують термінового оперативного втручання, але без тривалого перебування в стаціонарному відділенні лікарні. Ця так звана мала хірургія практикувалася й раніше, але все ж пацієнту надавалася можливість перебувати в лікарні кілька днів. А тепер такі операції, як, приміром, розкриття гнійних ран, видалення жировиків, операції за участю спеціалістів-офтальмологів й інші, будуть обмежуватися лише одним днем перебування в лікарні. Думаю, що в НСЗУ погодяться з цією нашою пропозицією.

Ще одним цікавим напрямком є впровадження в нашій лікарні поліативної медицини. Він передбачає перебування в стаціонарі важких хворих, які потребують постійної уваги та медичної допомоги, зважаючи на маловтішні прогнози щодо видужання. Також цікавою і такою, як ми надіємося, яка буде підтримана Національною службою здоров’я, є послуга з реабілітації хворих після перенесених нервових потрясінь, стресових ситуацій, що призвели до порушень нервової системи та опорно-рухового апарату. Для реалізації цього напрямку діяльності ми будемо задіювати спеціалістів неврологічного та травматичного відділень.

Сподіваємося, що ця майбутня наша послуга зацікавить демобілізованих воїнів Збройних сил України і що з цього приводу ми матимемо також підтримку з боку як керівників Калуської громади, так і сусідніх.

– А ще які перспективні плани хотілось би вам реалізувати?

– До вже сказаного хотілось б додати, що ми готуємо також відповідний пакет документів з надання медичної допомоги у разі виникнення якоїсь надзвичайної ситуації. Як мовиться, краще, щоб всякі лиха нас обходили, але різкі спалахи захворювань на коронавірусну інфекцію підтверджують необхідність готовності медичного закладу до ротоби в умовах надзвичайних ситуацій.

– Відомо, що в останні роки в Калуській ЦРЛ були впроваджені та діють нові напрямки з надання послуг пацієнтам. Чи виправдовують вони ваші сподівання?

–Ми створили при лікарні консультативну поліклініку та прийняли в штат медперсоналу закладу сімейного лікаря. Доцільність цих наших фактично перших кроків з розширення спектру надання медичних послуг повністю підтвердилася.

Консультантами в поліклініці є нині наші провідні спеціалісти всіх відділень лікарні, що дозволяє хворим навіть без відповідного скерування від сімейного лікаря отримати необхідну їм інформацію від вузькопрофільного спеціаліста. Що стосується сімейного лікаря нашого медичного закладу, то його пацієнтами нині є не тільки наші працівники, а й мешканці Калуша та навколишніх сіл. І, повірте, вони не жалкують, що обрали сімейного лікаря Калуської ЦРЛ, адже тепер для них ще більш доступною стала можливість отримання консультації чи лікування у профільних спеціалістів.

Не можемо обійти в нашій розмові теми чергового спалаху захворювань на COVID-19. Якою є нині ситуація у вашій лікарні?

– Хочу сказати, що змінився сам процес проходження захворювання. І хоча новий штам інфекції «Омікрон» є значно контактнішим, ніж два попередні, але водночас його лікування проходить легше. Також зменшилася кількість летальних випадків. Але хвилює нас та обставина, що суттєво збільшився рівень захворювання на COVID-19 серед дітей. Це особливо насторожує. Тому про стабілізацію ситуації із захворюваністю на цю інфекцію говорити ще рано. Адже щодня ми приймаємо на стаціонарне лікування від 10 до 20 хворих, з яких майже половина – на легеневі захворювання.
Розмову записав Анатолій Гайовий.

На знімку: керівники Калуської громади та лікарні на відкритті оновленого відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги.