Медичний заклад вторинного рівня
м. Калуш, вул. Медична, 6

У реанімаційному відділенні Калуської ЦРЛ облаштують цього року протипожежну сигналізацію

У реанімаційному відділенні Калуської ЦРЛ облаштують цього року протипожежну сигналізацію

Калуська міська рада затвердила нову бюджетну програму — забезпечення пожежної безпеки в закладах охорони здоров’я на 2022-2026 роки.

Програма поширюється на чотири медичні комунальні некомерційні підприємства громади: Калуську ЦРЛ, Калуську міську лікарню, Калуський міський центр первинної медико-санітарної допомоги та Калуську стоматологічну поліклініку. Загальний кошторис програми становить близько 28,8 млн гривень, з яких майже 28 млн гривень — кошти бюджету Калуської громади, інформує сайт КНП «Калуська ЦРЛ» з посиланням на «Вікна».

Однак, як повідомила заступниця міського голови Наталія Кінаш, передбачених програмою коштів у бюджеті громади нині немає. Їх можуть виділили лише тоді, якщо з’явиться така можливість. Програма-мінімум на поточний рік — виділити кошти на облаштування протипожежної сигналізації реанімаційного відділення Калуської ЦРЛ.

За інформацією з цього приводу заступника генерального директора КНП «Калуська ЦРЛ» Миколи Дмитерчука, на облаштування протипожежної сигналізації в реанімаційному відділенні лікарні планується в 2022 році виділити з міського бюджету 250 тис. гривень і ми вже розпочали перемовини щодо виготовлення проєктно-кошторисної документації. А коли її виготовлять, то буде оголошено тендер на виконання робіт.

Нагадаємо, що ще на початку січня у Калуші відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, на якому обговорили стан пожежної безпеки у медичних закладах міста.

Підвищена увага до пожежної безпеки в лікарнях пов’язана з трагічними подіями в Косівській ЦРЛ, де 28 грудня внаслідок пожежі в палаті реанімаційного відділення загинули шестеро людей. Тоді констатували недоліки у протипожежній безпеці закладів охорони здоров’я громади, а саме: відсутність протипожежної сигналізації, непроведена обробка дерев’яних конструкцій спеціальним протипожежним засобом, недостатня кількість засобів для гасіння вогню тощо.

Йшлося також про те, що протипожежні заходи є дорогими, а медичні заклади не мають достатньо ресурсів для самостійного вирішення таких проблем. Саме комісія ТЕБ і НС доручила підготувати і подати на розгляд міської ради проєкт місцевої програми протипожежної безпеки у закладах охорони здоров’я.