Медичний заклад вторинного рівня
м. Калуш, вул. Медична, 6

Лікарі-кардіологи Калуської ЦРЛ успішно освоїли нове обладнання. Його було придбано за виручені на благодійному аукціоні кошти

Лікарі-кардіологи Калуської ЦРЛ успішно освоїли нове обладнання. Його було придбано за виручені на благодійному аукціоні кошти

Як уже повідомлялося в місцевих ЗМІ, наприкінці 2021 року відбувся благодійний аукціон, на якому було зібрано понад 300 тисяч гривень для придбання кардіологічного обладнання для КНП «Калуська ЦРЛ». Ще 200 тис. гривень тоді благодійно виділило товариство «КАРПАТНАФТОХІМ».

Генеральний директор цього підприємства Іван Підсадюк та його заступник Ярема Рудик оголосили це після завершення благодійної акції, коли з’ясувалося, що для придбання необхідного для Калуської ЦРЛ кардіологічного обладнання, зокрема електрокардіографічної стрес-тест системи з велоергометром, необхідно трохи більше 450 тис. гривень.

Через деякий час обладнання було доставлено у Калуську ЦРЛ. Разом із велоергометром та електрокардіографічною стрес-тест системою калуські медики тоді ще додатково отримали електрокардіографічний реєстратор – сучасний пристрій для добового моніторингу ЕКГ, придбаний за кошти, що залишилися від аукціону та благодійного внеску нафтохімічного підприємства.

З тих пір минуло вже більше трьох місяців, тож з метою з’ясування того, чи вже використовують калуські медики нове кардіологічне обладнання і як вони оцінюють його роботу, в Калуську ЦРЛ, зокрема її діагностичне відділення, завітав журналіст «НК».

– Уже другий місяць ми використовуємо в нашій роботі нове обладнання, – розповідає лікар-кардіолог діагностичного відділення Христина Стапай. – Це стало можливим після того, як його нам його встановили та провели відповідне навчання спеціалісти київського підприємства «МК «КАРДІО».

Новим велоергометром та іншим обладнанням дуже задоволені як спеціалісти нашого відділення, так і лікарі кардіологічного відділення. Воно за всіма показниками відповідає сучасним вимогам у ході діагностики серцево-судинних захворювань. Адже навантажувальні проби під час обстеження пацієнтів із серцево-судинними хворобами – поширений і доступний метод їх діагностики. Саме в цей період можна виявити такі порушення в роботі серцево-судинної системи, яких не існує в стані спокою.

Що стосується основної відмінності між тим обладнанням, яке було в нашому розпорядженні, то це насамперед те, що зараз в нас є можливість записувати електрокардіограму під час фізичного навантаження, коли лікар може відразу відреагувати на ці зміни і визначити патологію. При потребі він може зменшити рівень цього навантаження чи навіть його припинити. Натомість на старому велоергометрі робився відповідний запис вже після того, як пацієнт виконає навантаження, тобто через 3-5 хвилин.

Нагадаємо також, що ініціаторами проведення благодійного заходу, завдяки якому Калуська ЦРЛ отримала сучасне кардіологічне обладнання, були народний депутат України Едуард Прощук, адміністрація Калуської районної державної адміністрації та керівництво ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ»,.
Анатолій Гайовий.
На знімку: лікар-кардіолог Христина Стапай веде контроль стану захворюваності пацієнта з допомогою сучасного велоергометра.