Медичний заклад вторинного рівня
м. Калуш, вул. Медична, 6

Новий пасажирський ліфт працюватиме у лікарні без ліфтера

Новий пасажирський ліфт працюватиме у лікарні без ліфтера

Як уже повідомлялося у ЗМІ, Калуська центральна районна лікарня 8 грудня отримала комплект нового пасажирського ліфта, придбаного за кошти місцевого бюджету. Також йшлося, що він розрахований на вісім зупинок, а на цю закупку було витрачено майже 1,4 млн гривень.

– Це дороговартісний, але й водночас дуже потрібний для нашого медзакладу комплект пасажирського ліфта, адже технічний стан всіх ліфтів, що є в лікарні, приблизно однаковий, – зауважує медичний директор Валерій Паляниця. – Вони фактично експлуатуються з 1985 року, вичерпали свій технічний ресурс, тому часто виходять з ладу й потребують проведення ремонтних робіт, придбання для заміни тих чи інших систем, компонентів, деталей.

Але, як каже Валерій Васильович, при придбанні ліфта за бюджетні кошти брався до уваги не тільки факт зношеності ліфтів у медзакладі, а й не менш важливий інший нюанс. Справа в тому, що у стаціонарі Калуської ЦРЛ є ліфти, якими з кухні доставляється на поверхи їда для хворих та пасажирські ліфти для перевезення пацієнтів з різними патологіями, хворих на катальних ліжках, в інвалідних візках, легких вантажів. Однак управління цими пасажирськими ліфтами здійснюється ліфтерами, які не завжди можуть і мають право підбирати відвідувачів лікарні. Власне, новопридбаний ліфт і стане першим пасажирським ліфтом в Калуській ЦРЛ, який працюватиме без ліфтера.

– Тобто це буде ліфт, яким самостійно користуватимуться і хворі, і відвідувачі лікарні, і медпрацівники, – уточнює Валерій Паляниця. – Про створення в медзакладі таких зручностей для комфортного переміщення по поверхах віддавна мріяли передусім його пацієнти і відвідувачі.

Відповідаючи на запитання, коли слід очікувати завершення монтажних й пусконалагоджувальних робіт та запуску нового пасажирського ліфта в Калуській ЦРЛ, її медичний директор зауважив, що про це і вони запитували працівників спеціалізованого ремонтно-будівельного управління «Прикарпатліфт». Казали, що старатимуться виконати роботи ще до настання нового року. Але спершу повинні все дозавершити й запустити в Калуській міській лікарні на вулиці Каракая новий ліфт, розрахований на дві зупинки.