Медичний заклад вторинного рівня
м. Калуш, вул. Медична, 6

Пік захворюваності на коронавірус минає. Таку інформацію підтверджує адміністрація КНП «Калуська ЦРЛ»

Пік захворюваності на коронавірус минає.  Таку інформацію підтверджує адміністрація КНП «Калуська ЦРЛ»

І хоча ще сьогодні ніхто не береться спрогнозувати, якою надалі буде ситуація щодо захворюваності на COVID-19, але, судячи з того, що поступово частина областей України, зокрема й наша Івано-Франківська, виходить із «червоної» зони, то це вселяє надію, що пік чергового спалаху цієї інфекції минає.

Підтверджують це і статистичні дані, що були вранці 8 грудня оприлюднені на сайті Калуської міської ради. Згідно з інформацією, в медичних закладах Калуської громад з підтвердженим діагнозом коронавірусної хвороби перебувало 137 пацієнтів, що фактично вдвічі менше, ніж їх було на початку листопада цього року.
За останній період значно поменшало хворих на коронавірус, які госпіталізовуються до Калуської ЦРЛ.

– Безпосередньо в нашій лікарні, – розповідає медичний директор КНП «Калуська ЦРЛ» Валерій Паляниця, – станом на 8 грудня перебувало 104 хворих на COVID-19, з яких четверо – в реанімаційному відділенні, тоді як місяць тому таких було більше 200, а в реанімаційному відділенні постійно перебувало 9-10 важких хворих.

Питанню захворюваності як працівників підприємства, так і мешканців Калущини на коронавірусну інфекцію була приділена увага і на оперативній нараді у ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», яка проходила під головуванням його генерального директора Івана Підсадюка. Так, зокрема, начальник відділу реалізації Роман Дзюбановський наголосив, що в останні два тижні зменшився попит на рідкий медичний кисень, який постачається як в лікарні Прикарпаття, так і в інші медзаклади України. Також удвічі зменшилася його потреба для Калуської ЦРЛ. Адже коли туди раніше калуські нафтохіміки щоденно поставляли 3, 4, 5 тонн рідкого медичного кисню, то тепер їм достатньо цього медичного препарату до двох тонн у добу.
Нагадаємо, що ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» налагодив ще в минулому році виробництво медичного кисню і безкоштовно, тобто на благодійній основі, надає його медичним закладам Калущини, Прикарпаття і частково в лікарні сусідніх областей. Так, зокрема, в листопаді Калуська ЦРЛ отримала його 125 тонн, що дозволило забезпечувати цим медпрепаратом усі ковідні відділення лікарні.