Медичний заклад вторинного рівня
м. Калуш, вул. Медична, 6

У дитячій лікарні Калуської ЦРЛ зросла кількість ковідних пацієнтів

У дитячій лікарні Калуської ЦРЛ зросла кількість ковідних пацієнтів

Якщо упродовж минулого року у стаціонарі лікувалася 31 дитина з коронавірусною хворобою, то за десять місяців цього року – вже 47.

Рівень захворюваності жителів Калущини на COVID-19, а також госпіталізації до КНП «Калуська ЦРЛ» залишається досить високим. Прикметно, що жителі громади більше почали хворіти сім’ями. Відповідно збільшилась і кількість дітей, які потребують лікування в стаціонарі.

За словами начальниці дитячої лікарні Калуської ЦРЛ Ольги Герасимчук, з погіршенням ситуації із захворюваністю на коронавірус під ковідні відділення перепрофілювали і дитячу лікарню. Відтак для дітей виділили 30 ліжок в урологічному відділенні, в той час як в дитячій лікарні їх було 70.


– Звісно, що це не надто зручно, але ми тіснимося, бо розуміємо всю складність ситуації із поширенням коронавірусу. В даний час наші лікарі-педіатри беруть активну участь у лікуванні хворих на ковід. Зрештою, з 1 грудня дитячу лікарню й так чекає реорганізація, після якої ми будемо педіатричним відділенням на 50 ліжок, – зазначає Ольга Василівна.


Як зауважила медик, порівняно з минулим роком кількість хворих коронавірусом серед дитячого населення зросла. Якщо минулоріч у стаціонарі лікувалася 31 дитина з коронавірусною хворобою, то на 1 листопада цього року – вже було 47. Більшість з них захворіли восени. На даний час у стаціонарі перебувають восьмеро дітей.


– Хворіють діти різного віку. Найменшим нашим пацієнтом з коронавірусом було тримісячне немовля. А загалом є діти і шкільного віку, і старші. Перебіг хвороби буває теж різним, трапляються і важкі випадки. Проте кисневозалежних поки що було лише двоє, це діти з інвалідністю, – розповідає Ольга Герасимчук. – Поступає зараз у лікарню і чимало дітей із сезонними захворюваннями: бронхіальною астмою, бронхітом, пневмонією, ларингітом чи ацетонемічним синдромом.


При цьому начальниця дитячої лікарні зазначає, що медикаментами для лікування коронавірусних хворих дитяча лікарня забезпечена. Є антибіотики, фізрозчини та гормони. Батькам доводиться при потребі купувати лише пробіотики.


Щодо медичного персоналу дитячої лікарні, то на відсотків 80 він уже теж перехворів коронавірусом. Наразі хворіють лише троє.