Медичний заклад вторинного рівня
м. Калуш, вул. Медична, 6

Любомир Самотовка: «Із 48 хворих, що перебували в жовтні в реанімаційному відділенні, лише один був раз вакцинований»

Любомир Самотовка:  «Із 48 хворих, що перебували в жовтні в реанімаційному відділенні, лише один був раз вакцинований»


Питання, пов’язані з новим підвищенням рівня захворюваності на коронавірус як на Калущині, так в загалом в Україні, а також більш агресивна форма його перебігу, а звідси і велика кількість летальних випадків, змушує кожного переосмислити своє ставлення до цієї інфекції.
Важливе значення для людей має думку тих медиків, хто безпосередньо займається лікуванням хворих на COVID-19 і знає про цю хворобу більше, ніж інші.

До таких фахівців належить і завідувач відділенням анестезіології та інтенсивної терапії КНП «Калуська ЦРЛ» Любомир Самотовка.

– Характерною особливістю перебігу захворюваності на коронавірус є нині те, – розповідає Любомир Йосипович, – що зросла кількість важких хворих, які потрапляють до нашого відділення з великими дихальними проблемами, які призводять до порушень у життєдіяльності інших органів – печінки, нирок, головного мозку, серцево-судинної системи.

У жовтні в нашому відділенні, де раніше могли перебувати шість пацієнтів, а нині 9-10, загалом лікувалося 48 хворих з підтвердженим діагнозом на ковід, з яких лише один був щеплений одною дозою вакцини, а всі інші були невакциновані. Думаю, що такий факт краще будь-яких слів підтверджує необхідність вакцинації від цього вірусу. І хоча вакцина не всіх уберігає від захворюваності, але знову ж таки з досвіду можу сказати, що вакциновані переносять хворобу набагато легше і рідко їм необхідна киснева підтримка.
Хочу також сказати, що на сьогодні фармакологи ще не віднайшли такого медпрапарату, який би міг радикально змінити перебіг коронавірусної хвороби, тому, повторюю, єдиним виходом від запобігання важкої форми захворюваності на COVID-19 є вакцинація.

– Відомо, що останнім часом зросла, на жаль, і кількість летальних випадків. Які цьому причини?

– Найбільше складно рятувати життя тим хворим на ковід, хто вже має так звані супутні захворювання, зокрема цукровий діабет, серцево-судинні і гіпертонічні патології, має надлишкову вагу. Часто до нас у реанімацію також потрапляють хворі, які тривалий час і безуспішно лікувалися від коронавірусу в домашніх умовах, тобто займалися самолікуванням. Бувало так, що хворий до нас поступає, ми застосовуємо задля його лікування всі можливі методи лікування, але наші зусилля є марними, бо людський організм вже вичерпав усі резерви, аби побороти хворобу.
Записав Анатолій Гайовий.