Медичний заклад вторинного рівня
м. Калуш, вул. Медична, 6

Валерій Паляниця: «Волонтери, меценати та спонсори про лікарню, в якій надається допомога пацієнтам з COVID-19, потрохи забувають»

Валерій Паляниця: «Волонтери, меценати та спонсори про лікарню, в якій надається допомога пацієнтам з COVID-19, потрохи забувають»

Ситуація в Калуській ЦРЛ на початку цього тижня порівняно з попереднім, коли кількість госпіталізованих хворих з COVID-19 тут почала стрімко збільшуватися, не вселяла надію на те, що з чергової хвилі масового захворювання людей на коронавірус можна буде вийти максимально швидко.

Як повідомив медичний директор КНП «Калуська ЦРЛ» Валерій Паляниця, початок цього тижня мало чим відрізняється від попереднього за динамікою захворюваності на коронавірус. Кількість хворих, що потребують стаціонарного лікування, залишається достатньо великою. Також наразі не спостерігається тенденція до того, що пацієнтів з COVID-19 в медзакладі найближчим часом може поменшати.

– Станом на ранок 1 листопада в лікарні перебувало 190 пацієнтів з підтвердженим діагнозом коронавірусної хвороби, з них дев’ятеро – в реанімації, – говорить Валерій Васильович. – Серед госпіталізованих є багато людей з важким перебігом хвороби та супутніми захворюваннями, а також п’ятеро дітей.

Власне, ця хвиля масового захворювання на коронавірус відрізняється від попередніх тим, що вік хворих помолодшав та до лікарні почали поступати діти з підтвердженим діагнозом цієї недуги.
Якщо говорити про придбання ліків і виробів медичного призначення загалом для всіх відділень, то їх було закуплено за тендерними процедурами ще на початку року з розрахунку на річний період. Тепер тільки при потребі щось дозакуповується.

А щодо медикаментів і препаратів для надання стаціонарної допомоги пацієнтам з COVID-19, то вони закуповуються постійно. Відділення, в яких вони нині перебувають, першочергово забезпечуються тими лікарськими засобами, які передбачені протоколом для лікування хворих на коронавірус. Поки що ситуація з їх постачанням є відносно стабільною. Однак нині дуже проблематично спрогнозувати розхід ліків ковідними відділеннями, бо ситуація з госпіталізованими та потребами в медикаментах й препаратах для надання допомоги хворим щоденно змінюється.

У зв’язку з ускладненням ситуації з захворюваністю на коронавірус, частину яких відділень довелося переформатувати в ковідні?

– Ці зміни торкнулися практично всіх стаціонарних відділень. Адже для розгортання додаткових ліжко-місць для надання стаціонарної допомоги хворим на коронавірус ліжка для них переформатовувались з наявних у лікарні ліжок загального профілю. Тому в деяких стаціонарних відділеннях ліжок значно поменшало. Ми їх сконцентрували в місцях, де можна в лікарні госпіталізовувати й лікувати пацієнтів з COVID-19. Такі відділення з ліжками для ковідних хворих зосереджені й працюють на одному з поверхів пологового будинку, в приміщенні нейрохірургічного відділення, на двох поверхах дитячої лікарні, в ендокринологічному відділенні.
Щодо урологічного відділення, то нині його площі використовуються для надання стаціонарної допомоги нековідним діткам дитячої лікарні. А урологічне відділення переміщено в хірургічне. Так само нейрохірургічне відділення, де розмістили ліжка для хворих на коронавірус, тепер функціонує в травматологічному відділенні.

– Минулий рік був насичений візитами до Калуської ЦРЛ посадовців, депутатів рад різних рівнів, волонтерів, меценатів, спонсорів, які пропонували і надавали допомогу медзакладу. Як зараз із цим, чи маєте чиюсь підтримку?

– У Калуської ЦРЛ був і досі залишається один надійний партнер – «КАРПАТНАФТОХІМ», який благодійно забезпечує медзаклад рідким медичним киснем. Волонтери, меценати та спонсори про лікарню потрохи забувають. Очевидно, люди вже звикають до того, що проблема коронавірусної пандемії всім світом надто складно вирішується і з нею поки що доводиться жити. А потенційні постачальники, які реально можуть чимось допомагати лікарні, періодично дають про себе знати. Але це стосується закупівель за загальними правилами відповідно до чинного законодавства.

– Який обсяг кисню зараз споживає лікарня?

– Від 3,6 до 4,5 тонни за добу. Для лікування хворих з COVID-19 наразі використовуємо 170 кисневих точок. При нагальній потребі їх кількість можемо збільшити до 186-ти. Але хочеться вірити, що хворих поступатиме менше й облаштовувати додаткові кисневі точки не доведеться.