У Калуській ЦРЛ ускладнилася ситуація із забезпеченням необхідними ліками

Стрімке зростання кількості хворих з підтвердженим діагнозом коронавірусу, яких госпіталізовують у КНП «Калуська ЦРЛ», змушує медзаклад щотижня проводити закупівлю лікарських засобів.
До того ж зараз закуповувати їх, коли епідемічна ситуація щодо захворюваності людей на коронавірус набула масового характеру в усіх регіонах України, стало значно складніше, ніж навіть ще місяць тому. Про це повідомив завідувач відділу запасів лікарських засобів та виробів медичного призначення КНП «Калуська ЦРЛ» Орест Гірчак.

– Сьогодні всі зусилля керівництва лікарні й безпосередньо нашого відділу спрямовані в основному на те, щоб першочергово закуповувати й забезпечувати необхідними лікарськими засобами й виробами медичного призначення «ковідні» відділення, – говорить Орест Романович. – Їх розгорнули і в багатьох інших стаціонарних відділеннях лікарні, де тільки можна було встановити ліжка для госпіталізації пацієнтів із підтвердженим випадком COVID-19 та надавати хворим необхідну медичну допомогу.

Наразі поки що справляємося із забезпеченням «ковідних» відділень медикаментами та виробами медичного призначення. Але із збільшенням кількості пацієнтів з коронавірусом, що поступають у лікарню, зростає і розхід ліків у «ковідних» відділеннях. Сьогодні в аптечному складі відділу антибіотики, жарознижуючі препарати, антикоагулянти, що перешкоджають зсіданню крові або уповільнюють його, розчин натрію хлориду та інші лікарські засоби фактично не залежуються. Звісно, якісь мінімальні запаси окремих розхідних медикаментів і препаратів для лікування хворих на коронавірус ми залишаємо.

За словами Ореста Гірчака, тепер щотижня з бюджету лікарні лише на закупівлю необхідних ліків і препаратів для «ковідних» відділень витрачається 400-500 тис. гривень. Однак через складну ситуацію із значним поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19 на території України всі лікарні, які надають послуги із стаціонарного лікування ковідних людей, сьогодні суттєво збільшили свої обсяги закупівель медикаментів, тому на ринку чи в оптових постачальників не завжди можна без проблем придбати в потрібній кількості окремі лікарські засоби та вироби медичного призначення.

Турбує керівництво Калуської ЦРЛ, зокрема медичного директора медзакладу Валерія Паляницю й те, що швидкими темпами зростає кількість госпіталізованих осіб, заражених коронавірусом. Причому багато з них поступає з важкими станами захворювання. А таких хворих дуже складно лікувати.

– Якщо ситуація щодо зростання захворюваності на COVID-19 продовжуватиметься і надалі, то вже найближчим часом в Калуській ЦРЛ всі ковідні ліжко-місця можуть бути заповнені пацієнтами, – наголошує Валерій Васильович. – У такому випадку виникне потреба в збільшені, можливо, й удвічі витрат на закупівлю лікарських засобів і виробів медичного призначення для лікування хворих на коронавірус.