Медичний заклад вторинного рівня
м. Калуш, вул. Медична, 6

У КНП «Калуська ЦРЛ» серед пацієнтів, хворих на коронавірус, побільшало вагітних жінок і дітей

У КНП «Калуська ЦРЛ» серед пацієнтів, хворих на коронавірус, побільшало вагітних жінок і дітей

Кількість госпіталізованих у КНП «Калуська ЦРЛ» пацієнтів з підтвердженим діагнозом захворювання на COVID-19 продовжує зростати. Станом на ранок 7 жовтня тут на лікуванні вже перебувало 106 хворих на коронавірус, в. т. ч. одна жінка, яка народила, та четверо дітей.

– За останню добу, 6 жовтня, до нас додатково поступило 13 осіб, в яких виявлено це небезпечне інфекційне захворювання, – говорить медичний директор КНП «Калуська ЦРЛ» з стаціонарної допомоги Ярослав Кінаш. – З них шестеро – іногородні. На щастя, летальних випадків не було.

Приблизно 13-14 нових ковідних пацієнтів доводилося госпіталізовувати в стаціонарі й у попередні дні цього тижня. Водночас середньодобовий показник вилікуваних від COVID-19 і виписаних з лікарні осіб є нижчим. Переважно це 10-12 наших пацієнтів.

За словами Ярослава Петровича, серед хворих, які зараз лікуються в стаціонарі, лише одиниці пройшли повний курс вакцинації від коронавірусної інфекції, або отримали щеплення однією дозою вакцини. Всі решта – невакциновані. Вони поступають до лікарні у значно важчих станах, ніж вакциновані. Чимало невакцинованих пацієнтів непросто переносять коронавірус, а лікарям складніше боротися за збереження їхнього здоров’я і життя.

– Шість важкохворих пацієнтів сьогодні перебувають у реанімації, решта проходять лікування в пульмонологічному та інших відділеннях ЦРЛ, – продовжує Я. Кінаш. – Зокрема, додаткові ліжко-місця для хворих на COVID-19 розгорнуто на площах нейрохірургічного відділення та відділень дитячої лікарні і пологового будинку. Також готуємо місця для розміщення пацієнтів з підтвердженим діагнозом коронавірусної інфекції і в ендокринологічному відділенні. При погіршенні ситуації з захворюванням на COVID-19 ми на базі стаціонару в Підгірках зможемо водночас надавати допомогу 255 особам.

Але нас, медиків, зараз найбільше тривожить те, що серед хворих на COVID-19, яких госпіталізовуємо, побільшало вагітних жінок і дітей. Останнім часом до нас поступають хворі діти навіть у віці від 2 до 6 років. Також за останній тиждень у пологовий будинок були доставлені дві вагітні жінки, в яких було підтверджено діагноз про захворювання на коронавірус. На щастя, пологи пройшли успішно. З новонародженими малюками все нормально, а одна породілля ще продовжує перебувати в ізольованій палаті пологового будинку й проходити лікування від COVID-19.

Були вже у нас і випадки госпіталізації через захворювання на коронавірус цілих сімей. У них також ніхто з дорослих не був вакцинований. Тому нехтувати щепленням від COVID-19 не варто. Уже багатьма фахівцями доведено і підтверджено, що вакцинація – це найнадійніший спосіб захисту організму від інфекційних захворювань.

На знімку: з колективу Калуської ЦРЛ Ярослав Кінаш вакцинувався одним з перших.