Медичний заклад вторинного рівня
м. Калуш, вул. Медична, 6

Візит у КНП «Калуська ЦРЛ» приємно вразив фахівців комісії обласної ради

Візит у КНП «Калуська ЦРЛ» приємно вразив фахівців комісії обласної ради

Як уже повідомлялося, КНП «Калуська ЦРЛ» цього року стала опорною лікарнею для хворих із гострим мозковим інсультом. Тож мета недавнього візиту в цей медичний заклад фахівців департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА та обласної ради полягала в тому, щоб оцінити існуючі напрацювання калуських медиків щодо правильності маршрутизації пацієнтів з гострим інсультом, коли можливе проведення тромболізису – введення медпрапарату для розчинення тромбу, який перекрив судини.


– До приїзду в Калуш, – розповідає генеральний директора КНП «Калуська ЦРЛ» Іван Красійчук, – члени обласної комісії побували в інших опорних лікарнях області з лікування хворих на гострий мозковий інсульт. Тож мали можливість зробити порівняння стосовно рівня отримання такої медичної допомоги, тому їх думка була для нас важлива та корисна.


А голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Андрій Яворський, який є медичним директором обласної клінічної лікарні, так прокоментував у соцмережах свої відвідини медзакладів області:


«Під час цих візитів моніторили діагностичні можливості лікарень, наявність кваліфікованого лікарського персоналу, забезпечення профільними спеціалістами в нічний час, наявність ліків для тромболізисної терапії та готовність лікарів до цієї маніпуляції.


Щодо візиту у КНП «Калуська ЦРЛ», то він залишив приємні враження від кваліфікації лікарів, діагностичних та лікувальних можливостей лікарні, сестринського догляду та побутових умов перебування пацієнтів. У таких лікарнях пацієнти мають всі шанси отримати належну якісну кваліфіковану допомогу».


Залишився задоволений від приїзду фахівців обласного центру й завідувач неврологічного відділення для хворих з порушенням мозкового кровообігу КНП «Калуська ЦРЛ» Іван Кадоб’янський.

– Приємно, що обласні колеги настільки позитивно оцінили наші можливості та готовність до лікування хворих із гострим мозковим інсультом, – розповідає Іван Іванович. – Хочу сказати, що безпосередню участь у зустрічі з Андрієм Яворським та іншими членами комісії брали й лікарі нейрохірургічного і реанімаційного відділень лікарні, з якими ми співпрацюємо.

Цей візит корисним нам ще й тому, що визнання КНП «Калуська ЦРЛ», зокрема нашого відділення, одним із центрів лікування хворих на мозковий інсульт, а цей статус передбачає, що нашими пацієнтами будуть не лише калушани, а й мешканці сусідніх Долинського й Рожнятівського районів, не залишився на папері, а вживаються конкретні заходи з його ефективної роботи. Надіємося, зокрема, щодо забезпечення сучасним медичним обладнанням.

Записав Анатолій ГАЙОВИЙ.