Медичний заклад вторинного рівня
м. Калуш, вул. Медична, 6

Ігор Дмитренко: «Дуже добре, що на Прикарпатті є виробник такої продукції, яка нині рятує життя…»

Ігор Дмитренко: «Дуже добре, що на Прикарпатті є виробник такої продукції, яка нині рятує життя…»

Ще в листопаді 2020 року, коли в Україні виникли серйозні проблеми із забезпеченням лікарень медичним киснем у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції, керівництво та засновники ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» прийняли рішення про поставку цього продукту медичним установам. Однак задля того, аби підприємство мало право поставляти цей продукт як медичний препарат, ще слід було виконати передбачені законодавством певні організаційно-правові вимоги. Це, зокрема, отримання відповідної ліцензії, проведення реєстрації продукту як лікарського засобу й ряд інших, інформує «Нафтохімік-Калуш».

– Але до листопада минулого року, – розповідає заступник генерального директора ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Ярема Рудик, – всі ці процедурні моменти були завершені і вже в грудні в лікарні Прикарпаття було поставлено близько 60 тонн медичного кисню, з яких половину – в Калуську ЦРЛ. А за підсумками дев’яти місяців 2021 року загалом у медзаклади Калуша, Івано-Франківської області та України було благодійно поставлено близько тисячі тонн кисню.

Найбільше цього медичного препарату – майже 300 тонн – отримали за цей період Калуські центральна районна та міська лікарні, а також Коломийська (175 тонн), Городенківська (155 тонн) центральні районні лікарні, медичні заклади Івано-Франківська – 220 тонн.

Медичний кисень ми також благодійно в цьому році надавали іншим районам нашої області, лікарням Тернопільської, Львівської, Хмельницької та Київської областей. Особливо великим був попит на медичний кисень у лютому-квітні 2021 року, коли спостерігалося різке загострення епідеміологічної ситуації в Україні загалом і на Прикарпатті зокрема.

– Cаме завдяки поставкам медичного кисню з підприємства «КАРПАТНАФТОХІМ», а також тому, що калуські нафтохіміки надавали його нам безкоштовно, – розповідає медичний директор КНП «Калуська ЦРЛ» Валерій Паляниця, – ми наприкінці зими і весною 2021 року «вистояли», стабільно забезпечуючи цілодобово цим дуже необхідним для ковідних хворих медичним препаратом близько 200 кисневих точок у відділеннях лікарні. Завдяки такій підтримці від місцевого виробника кисню нам у цей період вдалося уникнути ситуації, коли його не вистачало хворим, як це, приміром, мало місце в лікарнях Вінницької, Чернівецької та деяких інших областей. Ми щиро дякували нафтохімікам і керівництву підприємства тоді і хочемо це сказати сьогодні.

Щодо нинішньої ситуації, то станом на 27 вересня нам ще вистачало до однієї тонни медичного кисню на добу, але вже з наступного дня ситуація із захворюваністю на коронавірусну інфекцію стала погіршуватися, тому поставки цього медпрепарату, швидше за все, доведеться збільшити. Тож ми дуже надіємося, що «КАРПАТНАФТОХІМ» нам знову допоможе.

Не приховував свого задоволення від того, що в Івано-Франківській області є підприємство, де виробляється медичний кисень, і директор департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації Ігор Дмитренко:

– Це дуже добре, що «КАРПАТНАФТОХІМ» зумів оперативно вирішити всі питання, пов’язані з реалізацією рідкого кисню як медичного препарату, – наголошує Ігор Анатолійович. – Ми, медики, особливо це відчули в період загострення ситуації на початку року, коли нашим лікарням, хворим на коронавірус не вистачало кисню. У цей період саме благодійна поставка цього медпрапарату від нашого прикарпатського підприємства забезпечувала стабільність у роботі лікарень. Тому, користуючись нагодою, хочу щиро подякувати від імені всіх медиків Прикарпаття колективу калуських нафтохіміків, його керівництву за працю і за виробництво такої продукції, яка не лише має попит на ринку, а рятує життя людей. І дуже добре, що на Прикарпатті є підприємство, яке благодійно надає медичний кисень нашим лікарням.

Хочу також закликати всіх мешканців Прикарпаття, аби вони обов’язково вакцинувалися від коронавірусної інфекції. Адже сьогодні в реанімаційних відділеннях наших лікарень перебуває майже 99 відсотків тих краян, які не вакцинувалися. Чи потрібні в зв’язку із такою прикрою статистикою ще якісь аргументи? Тому прошу, люди, вакцинуйтеся, бо тільки це дасть можливість зберегти здоров’я, а часто й життя своє та своїх рідних.

Записав Анатолій ГЕТЬМАНЧУК.

На знімку: працівник цеху розділення повітря ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» завантажує спеціалізовану вантажівку медичним киснем.