Медичний заклад вторинного рівня
м. Калуш, вул. Медична, 6

У КНП «Калуська ЦРЛ» буде сімейний лікар

У КНП «Калуська ЦРЛ» буде сімейний лікар

Про таку дещо незвичну послугу, яка надаватиметься в цьому медичному закладі, журналісту «НК» розповів генеральний директора КНП «Калуська центральна районна лікарня міської ради» Іван Красійчук.


– До цього впродовж багатьох років, – розповідає Іван Олексійович, – персонал лікарні при необхідності консультації та лікування звертався здебільшого за допомогою до лікарів медзакладу. Майже аналогічною була ситуація і щодо надання медичних послуг їх рідним. І дуже невелика частина як із числа працюючих, так і членів їх сімей зверталася в поліклініку, тобто до закладу первинної ланки медичного обслуговування населення. Це все робилося завдяки партнерським дружнім відносинам, і до цього вже ми всі звикли.

Після впровадження медичної реформи ситуація змінилася. Адже медичні заклади, зокрема і КНП «Калуська ЦРЛ», повинні рахувати кожну копійку, підтверджуючи надання тої чи іншої послуги. Одним із таких нових видів діяльності є введення в штаті нашої лікарні посади сімейного лікаря.


– А чи матиме сімейний лікар необхідну кількість пацієнтів?


– З тим проблем не буде, адже, по-перше, в колективі лікарні працює близько тисячі медичного і технічного персоналу. А по-друге, в кожного є сім’ї, родичі, багато з яких теж будуть не проти стати пацієнтами сімейного лікаря, який працюватиме безпосередньо в будівлі лікарні. Крім того, ми запрошуємо до підписання чи перепідписання декларацій із нашим сімейним лікарем усіх тих калушан, хто виявить бажання.


Хочу також сказати, що кабінет сімейного лікаря вже облаштований у приміщенні консультативної поліклініки нашого медичного закладу.


Вдалося поспілкуватися і з сімейним лікарем Калуської ЦРЛ Соломією Лазоришин, яка прокоментувала як своє призначення на цю посаду, так і перспективи своєї діяльності.

– У медицині, зокрема калуській, я людина не нова, – розповідає Соломія Мирославівна. – Певний час працювала лікарем у Новицькій ОТГ, а потім сімейним лікарем у тепер уже КНП «Калуська міська лікарня», що на вул. Каракая.


Хочу сказати, що особливих проблем із підписанням декларацій з пацієнтами, а їх, згідно із нормами, необхідно 1800 осіб, я не бачу. Будемо старатися залучити до співпраці як медперсонал лікарні, так і членів їх сімей, калушан, особливо тих, що живуть у районі Підгірок.


Працюватиму із медичною сестрою Наталією Василів, яка є спеціалістом вищої категорії, має досвід роботи з укладання декларацій, виписки рецептів та з інших питань. Надіюся на допомогу та тісну співпрацю з працівниками консультативної поліклініки, зокрема з її головною медичною сестрою Оксаною Швед та профільними лікарями.


Записав Анатолій ГАЙОВИЙ.


На знімку: Соломія Лазоришин та Оксана Швед.