Медичний заклад вторинного рівня
м. Калуш, вул. Медична, 6

Які проблеми хвилюють нині колектив Калуської ЦРЛ?

Які проблеми хвилюють нині колектив Калуської ЦРЛ?

Ось уже більше місяця як в Україні загалом, так і на Калущині зокрема спостерігається тенденція до зменшення числа хворих на коронавірусну інфекцію. Натомість зростає останнім часом кількість вакцинованих. А це все вселяє оптимізм, що пік захворюваності минув і життя потроху нормалізується.

Не поспішають із таки висновком спеціалісти-медики, експерти, але їх словам люди вже не так вірять, як раніше, бо знають і бачать, що ситуація справді нині змінилася. Підтвердженням вищесказаного є те, що як на вулицях, так і в окремих приміщеннях загального користування люди перебувають без масок і вже не так часто користуються дезинфікуючими засобами захисту.

Не схвалює таку поведінку краян і генеральний директор КНП «Калуська центральна районна лікарня» Іван Красійчук.

– Заспокоюватися рано, – наголошує він, – бо в багатьох країнах Європи і світу епідемія коронавірусу й надалі поширюється, з’являються його нові різновиди. – Але в Калуській громаді, зважаючи на те, що нині в нашій лікарні перебуває лише п’ятеро хворих на коронавірус (розмова велася 19 липня. – Авт.), ситуація у нас справді поліпшилася, коли в лютому-березні 2021 року було майже постійно 250. Скажу більше, при плановому заповненні лікарні на 470 ліжко-місць у нас сьогодні перебуває в середньому 240-260 хварих, що є закономірним явищем у літню пору року.

Що стосується ковідних хворих, то всі вони нині лікуються в реанімаційному відділенні, хоча лише двоє із них перебувають у важкому стані. Але оскільки пульмонологічний та всі інші відділення нашого медзакладу, де раніше лікували хворих на коронавірус, зараз працюють у звичному режимі, то ми вирішили обмежитися на цей період лікуванням таких хворих лише у відділенні реанімації. Однак коли виникне потреба, але ми всі цього дуже не хочемо, то відразу змінимо систему лікування хворих на COVID-19.

Хочу також сказати, що в штатному режимі нині працює дитяча лікарня, де в середньому перебуває 30-35 дітей, з яких дуже багато потерпають від харчових отруєнь, але найбільше хворих зараз є в нейрохірургічному та урологічному відділеннях.

– Які проблеми сьогодні хвилюють колектив Калуської ЦРЛ?

– До таких уже звичних останнім часом належать поломки комп’ютерного томографа. Ми постійно шукаємо відповідних спеціалістів, аби відновити його роботу і надати хворим можливість обстежуватися на цьому дуже всім необхідному, але вже застарілому апараті.

Відчуваємо нині проблеми з фінансуванням нашого медзакладу від Національної служби здоров’я України. Так, зокрема, нам ще досі не виділена вся сума за підсумками роботи в травні.

– Були також нарікання як з боку влади Калуської громади, так і керівників вашої і міської лікарень щодо розрахунків з підприємством-виробником за поставлені кисневі ємності.

– Це питання буквально кілька днів тому нарешті вирішилося. Держава в повному обсязі розрахувалася за дві кисневі станції, а також надала кошти для проведення відповідних робіт з монтажу додаткових кисневих ліній у палати хворих.

Епопея з проведення цієї оплати розпочалася ще в березні. Завод-виробник уже погрожував відібрати ці ємності. Ми ж неодноразово з цього приводу зверталися до народних депутатів, в обласну держадміністрацію, обласну раду та в інші установи, але ще донедавно ці всі зусилля були марними.

– Чи є в перспективі надія щодо оновлення обладнання лікарні?

– Тема ця для нас дуже болюча, але, на жаль, сьогодні основними напрямками фінансування нашого закладу є виплата зарплати працівникам та її забезпечення відповідними медикаментами. І хоча не всі ці ліки можуть забезпечити повноцінне лікування тої чи іншої хвороби, тому пацієнтам доводиться деякі купляти в аптеках, але базові медпрепарати, ті, що передбачені протоколом наших взаємовідносин з НСНУ, в нас є.
Однак одних ліків для лікування хворих є недостатньо. Існуюче в лікарні обладнання вже як фізично, так і морально застаріло. Час скальпеля та стетоскопа уже добіг логічного кінця і медицина нині потребує новітніх технологій, які, до речі, наші лікарі готові і навіть прагнуть освоїти, але ось скористатися ними на практиці можливостей не мають.

– І тому часто вони обирають приватні медичні заклади?

– Про те, що частина наших лікарів працюють у приватних медичних закладах міста й навіть області, мені відомо. Але працюють вони там не в робочий час, а після його завершення і у вихідні, що є особистою справою кожного. Зрештою, хоч таким чином, але все ж вони підвищують свій професійний рівень та фінансовий стан.

Ще хотів би з цього приводу сказати, що основною передумовою медичної реформи було те, щоб підвищити зарплату медикам та значимість їх праці. Але сьогодні ми цього не бачимо. Часто рішенням у такій ситуації є оптимізація чисельності. І ми це робимо, зокрема знаходимо можливості, аби зменшити кількість технічних працівників. Але процес оптимізації не може бути постійним, тому нині активно працюємо над питанням впровадження структурних змін у роботі закладу. З цією метою плануємо відкрити в нашій лікарні відділення реабілітації, де перебували б хворі після завершення курсу лікування в профільних відділеннях, а також поліативної допомоги. З цього приводу свої пропозиції з відповідними розрахунками ми вже надіслали в НСЗУ і тепер в очікувані їх рішення. Є в наших планах й інші задуми, про які сьогодні говорити передчасно.

Колектив нашої лікарні не бажає бути спостерігачем у нинішній непростій ситуації і буде прагнути до розвитку і поліпшення умов лікування хворих.

Записав Анатолій Гайовий.